Női NB I, A-csoport: a Győr a fináléban!
17
2016
2016. április 17.  |  00:59

A második negyedben , s attól kezdve - bár volt, hogy szorossá tette a meccset a két centerét már a sorozat előtt elveszítő kupagyőztes Diósgyőr - a győri együttes nem adta ki kezéből a vezetést, s bejutott a fináléba, ahol a bajnoki címvédő Sopron lesz az ellenfele.

A vendégek 7-3-mal indítottak - gyorsan beesett egy-egy tripla mindkét olalon, Szécsi illetve Laklóth révén - majd egy 10-0-s hazai "száguldás" következett. A negyed vége a Radocaj-Goree duónak köszönhetően a vendég győrieké volt, akik egy 9-2-es rohammal átvették a vezetést, majd lendületben maradtak a második negyed elején. 12-0-lal indították a vendégek a szakaszt, így az első negyed végét is "hozzácsapvaszáguldással" megnyugtató előnyt szereztek. A hazaiakat Lihtarovics és Hodges próbálta verenyben tartani, és sikerült is 7 pontra felzárkozniuk. A Győr a félidő végén még rá tudott tenni egy lapáttal, s egy 9-2-es futást bemutava igen meglepő, de teljesen megérdemelt 14 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

A második félidő eleje Jovanovics és Chaney pontpárbaját hozta, majd a szakasz közepén Rasheed és Jovanovics villanásaival egy 8-0-t bemutatva 7 pontra feljöttek a hazaiak. Ekkor Grigalauskyte villant győri oldalon, vezetésével ismét 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye. Az üldözőverseny folytatódott, de hiába mutatott be a Diósgyőr előbb egy 6-0-s, majd a hajrában egy 5-0-s "részhajrát", mielőtt igazán szoros lehetett volna a meccs, a győrieknél valaki mindig villant, a végén pedig a vendégek játékosai bizos kézzel értékesítették a büntetőket.

ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ALUINVENT DVTK MISKOLC-CMB CARGO UNI GYŐR 53-65 (15-16, 10-23, 13-9, 15-17)

Miskolc, 2000 néző. V: Benczur, Minár, Praksch

DVTK: Czank 2, HODGES 11/3, Lihtarovics 9/6, Szécsi 6/3, JOVANOVICS 16. Csere: Rasheed 6/3, Bálint 2, Horváth B. 1. Vezetőedző: Maikel López

GYŐR: RADOCSAJ 18/3, LAKLÓTH 9/3, CHANEY 12/6, Grigalauskyte 10, GOREE 16. Csere: Varga Zs., Horváth L., Horváth K., Koch. Vezetőedző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-7. 9. p.: 13-7. 10. p.: 15-16. 16. p.: 15-28. 17. p.: 23-30. 20. p.: 25-39. 26. p.: 35-44. 30. p.: 38-48. 35. p.: 44-50. 36. p.: 44-54. 37. p.: 51-56

Kipontozódott: Czank (39. p.)