Női Amatőr Nemzeti bajnokság
15
2016
2016. április 15.  |  02:07

Gyorsan "lepörgették" a csapatok a negyeddöntőket az élbolyban a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Mind a négy párharcban elég volt két mérkőzés a döntéshez, három a keleti, s egy a nyugati csoportban szereplő együttes jutott a négy közé.

MTK-Budapest - BKG DSE 64-48 (16-10, 13-15, 21-12, 14-11)

Érződött a keleti csoporton veretlenül végig menetelő kék-fehéreken, hogy nyomás, győzelmi kényszer alatt játszanak. A feljutás legfőbb esélyessének tartott, egyénileg nagyobb tudású játékosok alkotta MTK ellen remekül helytállt a szigetszentmiklósi együttes, amely félidőben csupán 4 pontos hátrányban volt. Bár az MTK győzelmét nem fenyegette veszély, joggal gondolhatták úgy a Városmajorban, hogy a folytatásban ennél több kell...Suppán Anna volt a vezér az MTK-ban 24 pontját egészen szédületes, 11/12-es mezőnymutatóval érte el, s volt 6 lepattanója. Baksa Bettina 13 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. A BKG csapatában a tapasztalt Tarnai Zsuzsa volt a legeredményesebb a maga 10 pontjával.

BKG DSE - MTK-Budapest 44-70 (8-18, 16-18, 8-20, 12-14)

A második mérkőzésen már jóval egyértelműbb volt az MTK fölénye. Az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett Sztevan Csupics csapata, a harmadikban pedig bebiztosította a győzelmét, és a papírformának megfelelő 2-0-s továbbjutást. A szigetszentmiklósiak legjobbja ismét Tarnai volt, aki 9 ponttal és 7 lepattanóval zárt. Az MTK-ban négyen is elérték a 10 pontot, Baksa 15 pontot tett a közösbe, Túróczi Nikolett 14 ponttal és 9 lepattanóval zárt, Nagy-Bujdosó Nóra 12/9, Szabó Bettina pedig 10/6 pontig jutott.

Továbbjutott: MTK 2-0-lal

Nyíregyházi Kosársuli - Tatabányai Kosárlabda Club 87-72 (32-13, 23-20, 11-20, 21-19)

Az első negyedben tényleg oktatott, kosársulit tartott a Nyíregyháza, s a hazaiak remek kezdése jó alapot adott egy magabiztos győzelemhez. A Hepp-kupa döntőjében az MTK-val szemben csak szoros csatában alulmaradó tatabányai társulatnak csupán egy igazán jó negyede volt, szünet után nagyon összekapták magukat a vendégek, s a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték vissza magukat, ám a záró szakaszban ezen belülre nem tudtak kerülni.

A nyíregyháziaknál az eredményességért elsősorban "felelős" Papp Klaudia (27/6 pont, 5 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (17 pont, 12 lepattanó) mellé felnőtt Páll Vivien is, aki 21 pontos, 11 lepattanós dupla duplával segítette győzelemhez csapatát.  A Tatabányában Mozsolics Judit 23 ponttal, 7 lepattanóval zárt, s volt 12 kiharcolt faultja. Fülöp Klaudia 14 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, Szász Emese 13/3 pontot dobott.

Tatabányai Kosárlabda Club - Nyíregyházi Kosársuli 62-84 (12-15, 16-27, 15-28, 19-14)

Tatabányán is nyerni tudott, méghozzá fölöttébb magabiztosan a Nyíregyháza. A szabolcsi hölgyek ezúttal egységes csapatjátékot bemutatva, a ponszerzést a korábbiakhoz képest szépen megosztva a két középső negyedben vitték döntésre a dolgot. Négy játékos jutott 10 pont fölé a nyíregyháziaknál, Farkasinszki 17 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával segítette négy közé csapatát, Papp 16 ponttal és 5-5 lepattanóval, valamint gólpasszal zárt, Páll ezúttal 14 pontig és 8 lepattanóig jutott, Popenko Karolina pedig 1 rontott dobással 13/3 pontot szerzett, s volt még két játékosuk a vendégeknek, Lizák Klára és Fekete Dóra, akik 9-9 pontot tettek a közösbe.

Hazai oldalon több kulcsjátékos teljesítménye is messze elmaradt attól, amit szezon közben nyújtott, Dömötör Renáta bizonyult messze a legjobbnak a Tatabányából, 17/3 pontjával, valamint 6 (5 támadó) pattanójával.

Továbbjutott: Nyíregyháza 2-0-lal

TFSE - Debreceni Egyetem Atlétikai Club 78-46 (19-7, 16-10, 26-12, 17-17)

A nyugati első hozta a kötelezőt. Az első 30 percben egyértelműen dominált a TF, 30 perc alatt 32 pontos előnyt szerzett, a lepattanó harcot 43-30-ra nyerte, s 27 eladott labdába hajszolta bele a debreceni lányokat.  Mányoky 5/9-es triplamutatóval jutott el 21/15 pontig, Lakatós Dóra 11/3, Varga Barbara pedig 10 ponttal zárt, s érdekes: mind az 5 lepattanóját a DEAC palánkja alatt szedte. Karlócai Julianna 8 pontja mellé 11 lepattanót szerzett. Debreceni részről Gál Annamária jutott egyedül 10 pont fölé, ő 16-tal zárt. A meccs Göttlnger Anna triplájával indult, ő végül 7 pontig és 8 lepattanóig jutott.

Debreceni Egyetem Atlétikai Club - TFSE 50-64 (12-21, 9-20, 17-10, 12-13)

Az első félidőben 20 pontos előnyt szerezve a mérkőzést és a továbbjutás kérdését is eldöntötte 20 perc alatt Debrecenben a TF. A második félidőt 6-0-lal kezdte a nyugati csoport győztese, ezt követően azonban kiengedett, s a DEAC egy 15-2-vel a 10 pontos határ közelébe zárkózott. Ez azonban sokat kivett a hazaiakból, a záró szakaszban nem tudtak 10 ponton belülre kerülni a Miháczi Dia (19 pont, 3 lepattanó) és Mányoky Judit (14/12 pont) vezette TF ellen. A hazaiakat Földvári Andrea (16 pont, 9 lepattanó) próbálta leginkább versenyben tartani.

Továbbjutott: TFSE 2-0-lal

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 56-96 (12-27, 11-27, 16-14, 17-28)

A két klub első csapatainak élvonalbeli playout párharcának árnyékában zajlott az amatőr bajnoki rájátszásbeli páros mérkőzés. Mindkét oldalon bőven van "átfedés" az első és a második csapatok között, s mivel az amatőr rájátszás első meccsére a 2. és a 3. playout találkozó között került sor, így ezen a találkozón lényegében a második csapatok második sorai játszottak. Egyértelműen a Vasas volt a jobb, a vendégek egy félidő alatt döntöttek. A végig letámadó piros-kékek 46 eladott labdába hajszolták bele a BEAC fiataljait. A hazaiak közül egyedül Hizsnyik Dóra érte el a 10 pontot (10/3), de messze a legjobban egy másik kadett korú játékos, Halmosi Anna teljesített (8 pont, 13 lepattanó, 4 blokk). A vendégektől 5 játékos ért el legalább 10 pontot, Kulcsár Bianka 14/6-tal, Dúl Petra 13/3 ponttal, 7 lepattanóval és 5 szerzett labdával, Csáktornyai Fanni 12/3 ponttal és 10 lepattanóval, Aho Sarha Martina 11/3, Müller Melinda pedig 10/3 ponttal zárt.

Vasas Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 92-52 (27-17, 23-13, 23-14, 19-8)

A playout párharc befejezése után mindkét csapat a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban szereplő alakulata a legerősebb összetételében állt fel. 9-2-vel indított a Vasas, ám Zana Klaudia és György Tímea (15 pont, 13 lepattanó) vezérletével egy 11-2-vel fordítottak a vendégek. Ettől kezdve azonban egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült. A letámadás ezúttal is hatékony volt a Vasas részéről, összesen 40 labdaeladásba hajszolta bele a BEAC-ot, amely - a playout párharc 2 nappal korábbi, hatalmas küzdelemben megnyert meccse után - igazán csak az első negyed közepén arra a pár percre tudott felpörögni. György mellett Barnai Judit (11-11 pont és lepattanó) is dupla-duplát ért el a vendégeknél. Hazai részről Mérész Beatrix parádézott, 18 ponttal, 6 lepattanóval és 2 blokkal zárta a találkozót. Dobos Ágnes 14, Zsilinszky Lilla 12 pontot dobott, Dúl Petra pedig 4 pontja mellé 8 labdát szerzett, az ugyancsak 4 pontig jutó Tóth Dorina pedig 5 labdaszerzéssel büszkélkedhet.

Továbbjutott: Vasas Akadémia 2-0-lal.

Az egyik fél 2 győzelméig tartó elődöntők párosításai: MTK-Vasas Akadémia, TFSE - Nyíregyházi Kosársuli.