Férfi NB I. A-csoport: a középszakasz 6. fordulója számokban
2016
2016. április 14.  |  02:37

FELSŐHÁZ

Három vereség után hengerelt a Körmend

A sérült Eilingsfeld János nélkül szállt harcba a Paks a Körmenddel, amely három vesztes mérkőzés után próbált meg talpra állni. Az első negyed egál eredményt hozott, a félidőre a vasiak mehettek nyolcpontos előnnyel pihenőre. A szünet után nem sok kérdést hagyott megválaszolatlanul az MTE, McKinney-Jonesék pillanatok alatt eldöntötték a találkozót. Az ASE teljesen elkészült erejével, megérdemelt, sima hazai siker született.

EGIS KÖRMEND-ATOMERŐMŰ SE 95-77 (24-24, 20-12, 30-20, 21-21)

Körmend, 1800 néző. Vezette: Földházi, Farkas, Gorka

KÖRMEND: PETTY 24, Channels 10/6, MCKINNEY 22/12, DICKERSON 19/9, Duinker 16. Csere: Ferencz 4, Tóth N., Lakosa, Németh, Farkas. Edző: Teo Cizmic

PAKS: Kovács Á., ROBINSON 20/6, BARNIES 19/9, Fomin 2, Tóth Á. 7/3. Csere: Watkins 6, Dunn 12/6, Medve 11/9, Will, Illés. Edző: Schmidt Béla

Az eredmény alakulása. 5. perc: 15-7. 8. p.: 19-21. 13. p.: 24-29. 17. p.: 30-30. 23. p.: 51-37. 26. p.: 66-45. 34. p.: 82-58. 37. p.: 86-70

Magas színvonalú meccsen nyert a ZTE az Alba ellen

A középszakasz legjobb formában levő csapatát, az Alba Fehérvárt fogadta a Zalaegerszeg, amely szeretett volna visszavágni riválisának a húsvét előtti nagy zakóért. Teltház és remek hangulat fogadta a csapatokat. Eleinte a ZTE járt előbbre, 24-19-el zárult az első negyed, majd a folytatásban már kilenccel is vezetett Bencze Tamás csapata, az Alba azonban nem adta fel, és Anthony Myles vezérletével egálra hozta a félidőt. A szünet után hol egyik, hol másik csapat vezetett 1-2 ponttal, a végén aztán kipontozódott Lóránt, a fehérváriak egyik legjobbja, ez pedig megpecsételte a vendégek sorsát. A ZTE okosan tartotta megszerzett előnyét és megérdemelten nyert.

ZALAKERÁMIA ZTE KK-TLI ALBA FEHÉRVÁR 96-88 (24-19, 23-28, 20-19, 29-22)

Zalaegerszeg, 1800 néző. Vezette: Benczúr T., Frányó, Minár

ZTE: KINNEY 28/9, GOVENS 23/6, MOHÁCSI 17/9, Kerpel-Fróniusz 6, Pantelics 14. Csere: Balmazovics 8/6, Velkey, Czinger. Edző: Bencze Tamás

FEHÉRVÁR: Sherry 11/3, MYLES 23/12, Pearson 6, Spurlock 10/3, LÓRÁNT 21/6. Csere: Supola, Simon 5/3, WRIGHT 12, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-6. 4. p.: 9-8. 6. p.: 13-16. 8. p.: 20-16. 12. p.: 29-20. 14. p.: 33-26. 16. p.: 33-33. 19. p.: 41-43. 24. p.: 58-57. 28. p.: 63-59. 32. p.: 67-68. 34. p.: 70-70. 36. p.: 75-72. 37. p.: 81-75. 38. p.: 86-77

Kipontozódott: Lóránt (39. p.), Govens (40. p.)

KÖZÉPHÁZ

Küzdelmes meccsen KTE-siker

A nyolc közé jutásról még nem tett le a tavalyi ezüstérmes Kecskemét, amely az utóbbi időben tőle megszokott harcos harcmodorban kezdte a Falco elleni találkozót. Hullámzó volt az első negyed, felváltva vezettek a csapatok, végül a KTE szűken, de megnyerte az első tíz percet (20-18). A folytatásban sem változott a játék képe, hol egyik, hol másik gárdánál volt az előny. Félidőben a szombathelyiek jártak előbbre (32-34). Érdekesség, hogy távolról pocsékul céloztak a felek, húsz kinti kísérletből egyszer sem találtak be a csapatok az első húsz percben... Szorosan alakult a második játékrész is, a záró felvonás előtt csak minimális volt a lila-fehérek előnye (51-49), akik végül Ivosev és Djeraszimovics vezérletével fontos győzelmet arattak, és beérték a tabellán a Kaposvárt.

KTE-DUNA ASZFALT-FALCO KC-SZOMBATHELY 67-63 (20-18, 12-16, 19-15, 16-14)

Kecskemét, 600 néző. Vezette: Török R., Pozsonyi, Válé

KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, Pongó Martin 8, DJERASZIMOVICS 17/3, IVOSEV 25/3, KARAHODZSICS 8. Csere: Hegedűs G., Mészáros M. 6, Keller I. Edző: Borisz Maljkovics

FALCO: Thomas 6, Váradi B. 6, RELPHORDE 15/3, Bognár K., WRIGHT 11. Csere: Burgess 5/3, Lekli 15, Bazsó 5/3, Kovács B., Hódi. Edző: Kálmán László

Életben tartotta a továbbjutási esélyeit a PVSK

A Pécs kezdte jobban a Kaposvár elleni szomszédvári rangadót. Nagyon elszántak voltak a vendégek, akik az első negyed végén 21-17-re vezettek. A folytatásban már atíz pontot is elérte a két csapat közti különbség, a KKK aztán szépen lassan elkezdett faragni hátrányából, pedig időközben elveszítette egyik centerét, Marko Spicát, aki bokaszalag-szakadást szenvedett. A félidőre 36-40-re kapaszkodtak vissza a somogyiak. Újabb érvágás volt a kék-fehérek számára, hogy a szünet után Hrvoje Puljko is lesántikált a pályáról a bokáját fájlalva - és nem is tért már vissza többet. A végig harcias és nagyot küzdő Pécs az utolsó negyedben akkora előnyre tett szert, amit már nem tudott ledolgozni Kmézics Zorán együttese, a baranyaiak ezzel idén először győzték le riválisukat, és még mindig megmaradt matematikai esélyük a legjobb nyolcra.

KAPOSVÁRI KK-PVSK-PANNON POWER 73-84 (17-21, 19-19, 19-16, 18-28)

Kaposvár, 900 néző. Vezette: Hegedűs T., Vida, Hervay

KAPOSVÁR: UBILLA 19/6, Puljko 10/6, Baki 7/3, HENDLEIN 20/3, Spica. Csere: Benke 3/3, Jazvin 13, Fodor M. 1, Grebenár. Edző: Kmézics Zorán

PVSK: NELSON 16/3, ANTONI 14/6, Walker 10/3, BUDIMIR 18/6, Horti 15. Csere: Bíró 2, Harazin 9, Czukor, Bödör. Edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Horti (38. p.), Fodor M. (39. p.)