Női NB I, A-csoport: egyenlített a Győr
13
2016
2016. április 13.  |  23:34

A sokáig hátrányban lévő Győr minimális, 1 pont különbségű győzelmet aratott a női elődöntő második mérkőzésén, így Miskolcon harmadik meccs dönt arról, ki lesz a Sopron ellenfele a fináléban.

Bár Goree két kosarával kezdett a Győr, a folytatásban érződött, hogy győzelmi kényszer alatt játszanak Völgyi Péter tanítványai. A nyugodtan, pontosan kosarazó vendégek 7-4-re fordítottak, majd 9-9 után Czank, Hodges és Bálint is beemelt egy-egy triplát, s 18-9-re elhúzott a Diósgyőr.

A második negyed elején ugyan Varga villanásainak köszönhetően 5 pontra feljött a Győr, ám utána Rasheed pillanatai következtek, s 12-vel elléptek a vendégek. A félidő hajrájában magára talált a Győr, amely a pontszerzést ekkor egyenletesen megosztva egy 10-2-vel 4-re feljött. A félidő végén az utolsó szó Hodges révén a vendégeké volt.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért: Hodges duplájával. Chaney hármassal felelt erre, majd Radocaj és Goree vezérletével eredt ellenfele után a Győr, a vendégek Czank révén próbálták tartani előnyüket. A szakasz közepén egy Goree vezette 7-0-lal fordított a Győr, ám Rasheed triplával visszavette a vezetést a Diósgyőrnek, sőt ez a kosár egy 9-1-es vendég "száguldás" kezdetét jelentette. A negyed végén a Győr került felszálló ágba a hullámvasúton, a fiatal Horváth Krisztina két ügyes villanása is kellett ahhoz a 10-2-es győri rohamhoz, amelynek révén a hazaiak várhatták előnnyel a záró 10 percet.

Ebben öldökő küzdelem zajlott a pályán - kevés ponttal. Közel 3 percig nem is esett kosár, Varga a Győrt lendítette előre, majd a szakasz közepn egy 6-0-lal visszaszerezte a vezetést a Diósgyőr. Goree kosarával egalzált a Győr, majd Laklóth dobott egy triplát, amelynek nagy szerepe volt abban, hogy végül minimális különbséggel de a Győr nyert, így egyenlített a párharcban, s kiharcolta, hogy szombaton, Miskolcon egy mindent eldöntő 3. mérkőzésre kerüljön sor.

CMB CARGO UNI GYŐR-ALUINVENT DVTK MISKOLC 68-67 (13-23, 21-17, 25-17, 9-10)

Győr, 400 néző. V: Kapitány, Jakab, Söjtöry

GYŐR: RADOCSAJ 9/3, Laklóth 3/3, Chaney 7/3, Grygalauskyté 6, GOREE 26. Csere: VARGA Zs. 8, Horváth L. 5/3, Horváth K. 4. Edző: Völgyi Péter

DVTK: Czank 11/3, Hodges 9/3, Lihtarovics 9, Szécsi 4, Jovanovics 19. Csere: Bálint 3/3, Rasheed 12/6, Horváth B., Szabó P. Edző: Maikel López

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-5. 7. p.: 9-15. 8. p.: 9-21. 12. p.: 20-27. 15. p.: 24-36. 17. p.: 31-37. 23.p.: 41-44. 26.: 48-46. 28. p.: 53-57. 34. p.: 61-58. 37. p.: 66-63.

Kipontozódott: Szécsi (33. p.)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1