Női NB I, A-csoport: diósgyőri siker
10
2016
2016. április 10.  |  01:26

Két meghatározó centere, a Szekszárd elleni negyeddöntőn megsérülő Brewer és Horti nélkül is legyőzte hazai környezetben a Diósgyőr a Győrt a második elődöntő első meccsén.

Az első félidő fordulatos játékot hozott, a Diósgyőr az első negyedben 6 ponttal ellépett, de a szakasz végén 2-re feljött a Győr. A jó dobóformát kifogó Varga Zsófia vezetésével a kosarakban gazdag második 10 percben egy 6-0-s rohammal fordítani tudtak a vendég győriek, sőt 5 pontos előnyt szereztek, ám a félidő vége a hazaiaké volt.

Szünet után is szoros volt a meccs. A harmadik negyed második felében a fehérorosz Lihtarovics, a záró szakaszban pedig a szerb Jovanovics vette a vállaira a tartalékos Diósgyőrt. A kritikus időszakokban, kiélezett helyzetekben a két légiós rendre megvillant, s bár a Győr próbált tapadni a vendéglátókra, a végén már nem tudta igazán szorossá tenni a meccset.

ALUINVENT DVTK-CMB CARGO UNI GYŐR 82-73 (18-16, 25-26, 20-15, 19-16)

Miskolc, 1250 néző. V: Pálla, Frányó, Tőzsér

DVTK: Czank 6/3, LIHTAROVICS 20, HODGES 16/6, JOVANOVICS 20, SZÉCSI 10. Csere: Horváth B. 3/3, Szabó P. 2, Bálint R. 2, Rasheed 3/3. Edző: Maikel López

GYŐR: RADOCSAJ 14/3, Laklóth 5/3, Chaney 6, Grigalauskyte 11/3, GOREE 16. Csere: VARGA ZS. 17/9, Koch, Horváth K., Horváth L. 4. Edző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-4. 9. p.: 18-12. 12. p.: 22-16. 15. p.: 28-27. 17. p.: 28-33. 18. p.: 35-35. 23. p.: 45-45. 25. p.: 49-49. 28. p.: 56-53. 34. p.: 63-61. 37. p.: 71-61. 39. p.: 75-63

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a DVTK javára