Női NB I, A-csoport: továbbjutott a DVTK és a PINKK
05
2016
2016. április 5.  |  21:13

A Sopron múlt heti továbbjutása után kedden további két csapat csatlakozott a címvédőhöz. A negyeddöntők mindent eldöntő harmadik összecsapását a hazai pályán játszó Diósgyőr és PINKK zárta sikerrel, így a legjobb 4 között folytathatják. Az utolsó kiadó helyért a Győr és a Cegléd küzd meg egymással szerdán 18 órai kezdettel.

ALUINVENT DVTK MISKOLC-ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD76-68 (26-17, 16-20, 25-15, 9-16)

A párharc előző, hosszabbításos szekszárdi meccsén súlyos sérülést szenvedett a Diósgyőr kulcsjátékosa, Brewer. A sérülés kapcsán zajlott ugyan némi üzengetés a két klub között, ám a végkicsengés ugyanaz volt: egy jó, a kosárlabdáról szóló meccsen szülessen döntés arról, ki jut az elődöntőbe. Nos, Brewer - akit a bajnokság hátralévő rövid, ám annál fontosabb időszakára már elveszített a Diósgyőr - kiválásával lehetőséget kapott egy fiatal magyar játékos, Szécsi Orsolya (20/6 pont, 5/7 mezőnyből, 8/8 büntető, 11 lepattanó) , aki elő is lépett főszereplővé. 6-0-lal indított a Diósgyőr, az első negyedben 4 pontnál közelebb nem is tudott hozzá kerülni a Szekszárd. A másodikat 8-2-vel kezdve 14 ponttal ellépett a hazai együttes, sőt a szakasz közepén Rasheed Rita triplájával már 37-24-re, a félidő hajrájában Liktarovics hármasát követően pedig már 42-27-re vezettek a vendéglátók. A félidő azonban a Rimarenko (16/6 pont)-Barber (12 pont, 16 lepattanó) kettős eredményessége révén egy 10-0-s szekszárdi rohammal zárult, amelynek köszönhetően 5 pontra feljött a vendég együttes.
Térfélcsere után Mansaré 1 jó büntetőjével tovább csökkent a különbség. Ebben a kiélezett helyzetben lépett elő a Diósgyőr nem túl régen szerződtetett amerikai bedobója, Roneeka Hodges (16/6 pont, 5 lepattanó), aki bő két perc alatt 2 duplát és 2 triplát, azaz zsinórban 10 pontot dobva egymaga juttatta megnyugtató előnyhöz csapatát. Ezt "fejelte meg" még egy triplával Szécsi, s a Diósgyőr ezzel a 13-0-s "száguldással" 17 pontos előnyt szerzett. Ezzel eldőlt a meccs s a párharc, a szívósan küzdő Szekszárd a hajrában még 10 ponton belülre került, de a párharcot a kupagyőztes nyerte, s jutott az elődöntőbe a bajnokságban.

Miskolc, 1250 néző. V: Papp P., Farkas G., Minár

MISKOLC: CZANK 15/6, Lihtarovics 9/3, HODGES 16/6, SZÉCSI 20/6, Horti 6. Csere: Horváth B. 2, Szabó P., Jovanovics, Rasheed 8/3. Edző: Maikel López

SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/9, Theodoreán, Scsekics 4, Őri 4, Barber 12. Csere: Studer Zs. 7/3, Tamis, RYMARENKO 16/6, Mansare 10, Demirovics 2. Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása. 1. perc: 6-0. 4. p.: 9-4. 5. p.: 10-7. 7. p.: 16-10. 11. p.: 28-17. 14. p.: 34-20. 18. p.: 37-27. 23. p.: 52-38. 26. p.: 59-41. 28. p.: 62-48. 33. p.: 69-57. 35. p.: 72-59.

Kipontozódott: Jovanovics (28. p.), Szécsi (32. p.), Studer Á. (39. p.)

PINKK PÉCSI 424-PEAC-PÉCS 58-50 (15-13, 11-10, 13-15, 19-12)

Amint az várható volt, öldöklő, "fogcsikorgató" küzdelmet hozott a "baranyai belharc" harmadik felvonása. 8-2-vel indított a PINKK, bár ezt túlzás lenne repülőrajtnak nevezni, az állás a negyed közepére, az 5. percre alakult ki. Vezettek 11-4-re, majd 13-6-ra is a hazaiak, ám a negyed végén Raksányi Krisztina (12/12 pont, 4/13 mezőnyből, 5 gólpassz) triplája egy 7-0-s, egyenlítést jelentő PEAC-rohamot indított útjára. Az utolsó szó a negyed végén az ezúttal jó napot kifogó Binta Drammeh (20/6 pont, 7/13 mezőnyből, 11 lepattanó) révén a hazaiaké volt.
A második negyedet 7-0-lal indította a PEAC, az első hazai találatra csaknem 6 percet kellett várni. Nagy Dorottya duplája oldotta a görcsöt a PINKK játékosaiban, egy 9-2-vel visszavette a vezetést a vendéglátó, s szünetben 3 ponttal vezetett.
A második félidőt Raksányi 2 triplájára, valamint Destiny Williams (11 pont, 14 lepattanó) kosaraira alapozva egy 10-2-vel kezdte a PEAC. A szakasz közepén hármasával gyűjtögetve a pontokat Joenell Robertson-Warren (6 pont, 2/9 mezőnyből, 10 lepattanó) kosár plusz büntetős játéka és Drammeh két triplája formájában egy 9-2-vel visszaszerezte a vezetést a PINKK, amely 30 perc után 39-38-ra vezetett. Az összecsapás szinte végig szoros volt, a 38. perc végén az állás és az esélyek is abszolút fifty-fifty - 50-50 - volt. A végjátékban a nagyon hasznosan játszó Handy (10 pont, 4/8 mezőnyből, 10 lepattanó), és Drammeh vezérletével egy 8-0-s rohammal döntött a PINKK, amely egyébként a lepattanó harcot negy fölénnyel, 47-31-re nyerte.

Komló, 1000 néző. V: Cziffra, Hegedűs T., Frányó

PINKK: Babkina 4, RUJÁK N. 8, DRAMMEH 20/6, Nagy D. 2, Robertson-Warren 6. Csere: Handy 10, GÉMES-SAROK 8/6, Kovalcsik. Megbízott edző: Laczka Miklós

PEAC: Pedrals 5/3, RAKSÁNYI 14/12, Parks 5, Zele 4, WILLIAMS 11. Csere: Fűrész, Sztankovics 8, Eivery 3/3. Edző: Roberto Hernández

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-2. 6. p.: 11-4. 13. p.: 15-18. 17. p.: 19-20. 23. p.: 26-25. 26. p.: 28-33. 33. p.: 44-40. 37. p.: 50-46

Kipontozódott: Robertson-Warren (40. p.)