Férfi NB I. A-csoport: a középszakasz 3. fordulójának összefoglalója + a forduló válogatottjai
2016
2016. április 3.  |  00:53

FELSŐHÁZ

Állva hagyta a bajnokot az Atom a félidőig

Úgy látszik, nem szívesen utazik idén Paksra a címvédő, másodszor is kikapott a Gesztenyés utcában a Szolnok. A vendégeknél Jarrod Jones maradt ki a légiósok közül, a hazaiaktól pedig a ZTE ellen agyrázkódást szenvedett Tóth Ádám hiányzott. Hamar elkapta a fonalat az ASE, Eilingsfeld Jánosék remekül védekeztek és a palánk alatt uralták a játékot. Az első negyed után tizenöt, a félidőben pedig már tetemes, huszonhét pontos volt a hazaiak előnye. Összeszedettebben jött ki a Szolnok a második félidőre, Milosevics és Vrbanc vezetésével megkezdte a felzárkózást, a harmincadik perc végére tizenhétre csökkent a hátrányuk. Bár nem adta fel a meccset a vendégcsapat, de Schmidt Béla fiai okos, taktikus játékkal nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból.

ATOMERŐMŰ SE-SZOLNOKI OLAJ KK 92-78 (26-11, 30-18, 18-28, 18-21)

Paks, 1200 néző. V: Kapitány G., Frányó P., Boros T.

ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 11, Robinson 2, Barnies 13/6, EILINGSFELD 13/3, WATKINS 15. Csere: Dunn 18/3, Fomin 6/3, Medve 6/3, Will 8/6. Edző: Schmidt Béla

SZOLNOK: Burrell 5/3, Vrbanc 11/6, Vojvoda 6, MILOSEVICS 18, KELLER Á. 16. Csere: Gregory 8, Boriszov, Wittmann 12/6, Kovács P. 2. Edző: Sztojan Ivkovics

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-1. 8. p.: 16-5. 12. p.: 30-13. 16. p.: 39-23. 18. p.: 47-27. 25. p.: 66-44. 27. p.: 70-50. 33. p.: 82-61. 37. p.: 87-67

Govens korai kipontozódása sem zavarta meg a Zetét

Köszöntőkkel kezdődött a Körmend - Zalaegerszeg örökrangadó, amit természetesen teltház előtt, remek hangulatban rendeztek meg. Teo Cizmic, a hazaiak vezetőedzője, Hencsey Tamás másodedző és Bebes István polgármester is a napokban ünnepelte születésnapját. A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első negyed végére hétpontos kék-fehér fölényt mutatott az eredményjelző. A második tíz percben aztán nagyon bekezdett, és fordított a Körmend, hat percig nem talált gyűrűbe a ZTE. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Kinney büntetőinek köszönhetően aztán végül két ponttal nyerték meg az első félidőt a zalaiak. A liga egyik legjobb dobója, Darrin Govens egy technikait követően már a 24. percben kipontozódott, a ZTE azonban nem tört meg, már tizenöt ponttal is vezetett a záró felvonás elején. Bár a vasiak mindent megpróbáltak, vissza is jöttek a mérkőzésbe, fordítaniuk már nem sikerült a végén, így az idei bajnokságban harmadszor kapott ki a Zalaegerszegtől a Körmend.

EGIS KÖRMEND-ZALAKERÁMIA ZTE KK 67-70 (12-19, 14-9, 15-25, 26-17)

Körmend, 2000 néző V: Pálla Z., Farkas G., Kulcsár T.

KÖRMEND: PETTY 24/9, Channels 6/3, MCKINNEY 9/3, Tóth N. 4, DUINKER 14/3. Csere: Dickerson 7, Ferencz 2, Lakosa 1. Edző: Teo Cizmic

ZALAEGERSZEG: KINNEY 17/9, Govens 12/3, Kerpel-Fronius 12/6, Mohácsi 7/3, PANTELICS 11/3. Csere: BALMAZOVICS 11/6, Velkey, Czinger. Edző: Bencze Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-8. 7. p.: 7-16. 13. p.: 18-19. 18. p.: 23-25. 22. p.: 31-31. 26. p.: 37- 47. 33. p.: 46-56. 37. p.: 58-60

Kipontozódott: Govens (26. p.)

A 3. forduló válogatottja

Petty 34 VAL - Kovács Ák. 18 VAL - Kerpel-Fronius 13 VAL - Milosevics 27 VAL - Watkins 31 VAL.

A 3. forduló magyar csapata:

Wittmann 16 VAL - Kovács Ák. 18 VAL - Kerpel-Fronius 13 VAL - Eilingsfeld 15 VAL - Keller 23 VAL.

KÖZÉPHÁZ

Ellentétes félidők Szombathelyen

Nehezen lendültek bele a csapatok a pontgyártásba a Falco-Sopron nyugati rangadón. Bavcic-ék kapták el hamarabb a fonalat, az első negyedet - Dénes utolsó másodperces hárompontosának köszönhetően - hattal nyerte az SKC. A hazaiak a második negyed elején 11-1-es szériát futottak, aminek köszönhetően fordítottak. Sabáli időkérése rendezte a sorokat a vendégeknél, akik Laroche vezérletével elhúztak tíz ponttal. A szombathelyiek azonban nem adták fel, és a második félidőre visszavették az irányítást. Fej-fej mellett haladt a két gárda, a hajrában a sárga-feketék maradtak higgadtabbak, így fontos győzelmet arattak, nagy lépést téve ezzel a nyolcba jutás felé.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY-SOPRONI KC 80-75 (15-21, 20-18, 25-22, 20-14)

Szombathely, 1500 néző. V: Hegedüs T., Gorka Sz., Hervay T.

SZOMBATHELY: Thomas 9/9, Váradi B. 6, BURGESS 14/3, RELPHORDE 13/3, WRIGHT 14. Csere: BOGNÁR 12/6, Lekli 8, Kovács B. 2, Hódi, Bazsó 2. Edző: Kálmán László

SOPRON: Ruják 10/6, Tiggs 9/6, Takács 5/3, Dénes 8/6, TAYLOR 15. Csere: BAVCIC 19/9, LAROCHE 9/6, Bán. Edző: Sabáli Balázs

Ivosev megállíthatatlannak bizonyult

Ismét nagy csatát vívott egymással a Kecskemét és a Kaposvár a Messzi István Sportcsarnokban. Három hete, az alapszakasz záró fordulójában egy ponttal nyertek a hazaiak, és sokáig úgy tűnt, ezúttal sem lesz sima a rangadó. A tartósan sérült Horváth Márton mellett Hrvoje Puljko sem tudta még vállalni a játékot a kaposváriaknál, ennek ellenére az első negyedet egy ponttal megnyerték a kék-fehérek, és a szünetre sem változott a különbség. 60-63-al indult a záró szakasz, a végjátékban azonban a szenzációsan teljesítő Ivosev és Djeraszimovics vállára vette csapatát, a szerb légiósokra nem találta az ellenszert a KKK, amely már nem tudott újítani az utolsó percekre. A KTE sikerével életben tartotta play-off reményeit.

KTE-DUNA ASZFALT-KAPOSVÁRI KK 91-82 (17-18, 23-23, 20-22, 31-19)

Kecskemét, 900 néző. V: Cziffra, Gál J., Pozsonyi

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 9/3, Pongó Martin 4, DJERASZIMOVICS 22/6, IVOSEV 33/3, Karahodzsics 10. Csere: Hegedűs G. 11, Mészáros M. 2. Edző: Borisz Maljkovics

KAPOSVÁR: UBILLA 24/3, Baki 12/6, Benke 6, HENDLEIN 13/3, Spica 15. Csere: Fodor M. 6/6, Jazvin 6. Edző: Kmézics Zorán

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-2. 7. p.: 9-10. 12. p.: 19-25. 15. p.: 27-30. 18. p.: 33-34. 23. p.: 47-48. 27. p.: 54-56. 32. p.: 66-63. 35. p.: 72-67. 38. p.: 82-73

Kipontozódott: Hegedűs G. (40. p.)

A 3. forduló válogatottja:

Ubilla 25 VAL - Burgess 19 VAL - Djeraszimovics 22 VAL - Ivosev 52 VAL - Taylor 31 VAL.

Váradi 13 VAL - Pongó Má.17 VAL - Baki 16 VAL - Hendlein 25 VAL - Lekli 12 VAL.

ALSÓHÁZ

A végét nem bírta a MAFC

Kemény, küzdelmes mérkőzést játszott egymással az alsóházban a MAFC és a Jászberény, hasonlót, mint amilyet nem is olyan régen az alapszakaszban. Álomszerűen kezdtek a hazaiak, akik már tizennégy ponttal is vezettek, a Jászberény azonban Sherman vezérletével egy 18-3-as rohanással fordított. A félidőben 52-45-es állást mutatott az eredményjelző. A vendégek remekül semlegesítették az ellenfél amerikai irányítóját, Smith-t, és bár Anderson 30 pontig jutott, egyedül kevés volt a sikerhez. A végére elkészült erejével Garai Péter csapata, győzelmével a JKSE életben tartotta reményét, hogy elkerülje a play-out-ot, míg a MAFC-nak még várnia kell arra, hogy matematikailag is biztos legyen a bennmaradása.

MAFC-JP-TOP COP JÁSZBERÉNY 80-87 (30-24, 22-21, 20-25, 8-17)

Gabányi sportcsarnok, 800 néző. V: Török R., Vida B., Fodor A.

MAFC: Smith 10/3, Misek 9/3, ANDERSON 30/12, KOVÁCS ÁDÁM 13, Johnson 7. CSERE: Nwakamma 2, MÓCSÁN 9/6, Lakits. Edző: Garai Péter

JÁSZBERÉNY: COHN 13/3, CAFFEY 23/6, Horváth Á. 5/3, Rakics 6/6, Dramicsanin 10/3. Csere: SHERMAN 26, Soós 4, Szögi, Cseh Edző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása: 4. perc: 13-11. 8. p.: 23-20. 13. p.: 39-27. 17. p.: 42-39. 24. p.: 58-54. 28. p.: 66-65. 33. p.: 76-74. 38. p.: 79-81