Női NB I, A-csoport: a rájátszás második meccsei
02
2016
2016. április 2.  |  13:24
Jókora meglepetéseket hoztak a női bajnoki rájátszásban a negyeddöntők második mérkőzései. Csak a címvédő Sopron jutott be két meccsen a négy közé, a Diósgyőr Szekszárdon, a Győr Cegléden kapott ki.

ZTE NKK - Uniqa Sopron 61-79 (10-12, 19-18, 23-25, 9-24)
Közel 35 percen át remekül tartotta magát a ZTE a címvédő Sopronnnal szemben. 30 perc után csupán 3 pont volt a címvédő előnye, de a végét nem bírta a jól játszó és nagyot küzdő egerszegi együttes, amely a lepattanó harcot 40-22-re elveszítette. A 34. percben 57-54-re vezető bajnok  a szakasz közepén egy - a 15/3 pontig jutó Fegyverneky, valamint a 20 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát elérő Peters jóvoltából - 11-0-lal eldöntötte a meccset,. s egyben a párharcot is a maga javára. Honti Kata 13 ponttal, 5 lepattanóval, 4 szerzett labdával, s 9 gólpasszal zárta a meccset. Az egerszegieknél Nagy Dóra 13 pontig jutott, az "elnyűhetetlen" Horváth Zsófia 11/3 ponttal, 6 lepattanóval és 5 szerzett labdával zárt, s ugyancsak 11/3-ig jutott a ZTE másik rutinos kosarasa is, Szélesy Judit.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK Miskolc 62-61 (22-14, 12-15, 10-18, 13-10, 5-4)
Drámai, fordulatokban bővelkedő hosszabbításos meccsen egyenlített a Szekszárd. Kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Diósgyőr els 10 pontját 2-2 tripla és dupla formájában a fehérorosz bedobó Liktarovics (18/12 pont) jegyezte. A negyed hajrájában Maja Scsekics triplája egy 9-2-es hazai rohamra volt jel, így 8 ponttal vezetett 10 perc után a Szekszárd.
A második negyed jelentős részében tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a hazai együttes. Érdekesen alakult a félidő utolsó perce: Liktarovics hármasára a Szekszárd szédületesen nagyot játszó ukrán bedobója, Rimarenko ( 22/12 pont, 15 lepattanó) felelt triplával, de a félidő végén az utolsó szó - az ezúttal dupla-duplát elérő Szécsi Orsolya (15/3 pont, 10 lepattanó) révén - a vendégeké volt.
A második félidő első felében tartotta néhány pontos előnyét a Szekszárd. A negyed közepén jött egy nagy fordulat, a vendégek Szécsi vezetésével egy 11-2-es rohammal 4 pontos előnnyé alakították korábbi 5 egységnyi hátrányukat, s végül 3 pont előnnyel várhatták a záró szakaszt.
Ebben ha szűken is, de szinte végig a vendégek vezettek, előnyük azonban 5 ponton belüli volt. Rimarenko büntetőivel, majd Studer Ágnes kosarával ledolgozta hátrányát és hosszabbításra mentette a meccset a Szekszárd.
A ráadásban Barber (8 pont, 10 lepattanó) büntetőivel a hazaiak szereztek előnyt. Szécsi 1 jó büntetővel felelt, majd Theodoreán 2 és Scsekics 1 jó büntetőjével 4 ponttal ellépett a hazai együttes. A "túlóra" egyetlen mezőnykosarát Szécsi dobta egy tripla formájában, amellyel bő perccel a hosszabbítás letelte előtt 1 pontra feljött a Diósgyőr, amelynek több lehetősége is volt fordítani, de hihetetlen izgalmak közepette több pont már nem született, így egyenlített a Szekszárd.

Ceglédi EKK - CMB Cargo-UNI Győr 72-63 (25-7, 11-19, 19-20, 17-17)
Két szerb légiósa vezetésével az első negyedben állva hagyta a Cegléd a Győrt, 11-0-lal kezdtek a hazaiak, az első negyed végén pedig közel 20 ponttal vezettek.
A második negyedtől Radocaj és Goree vezetésével apránként próbálta faragni hátrányát a győri együttes. Félidőben 10 pontra csökkent  a Cegléd előnye. A harmadik negyedben egyszer 4, a meccs hajrájában pedig 2 pontra zárkózott fel a Győr, ám a kritikus pillanatokban mindig tudott újítani a Cegléd, vagy ha úgy tetszik, a nagy hátrány csökkentése túl sokat vett ki a vendégekből. A CEKK végig vezetve vágott vissza a Győrnek, 3. meccsre kerül sor szerdán Győrben.

PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 73-64 (24-19, 12-10, 26-12, 11-23)
Az első 3 negyedben hol, jobban, hol kevésbé tudta rákényszeríteni akaratát a PEAC a megyei riválisára. A hazaiak egységes, jó csapatmunkát bemutatva, kulcsjátéksosai a pontszerzés terheiet egyenletesen elosztva, különösen a harmadik negyedben nagy fölényben játszva 30 perc után 21 ponttal vezettek. A befejező negyedben ugyan tudott "kozmetikázni" a PINKK, amelyben Robertson Warren (17 pont, 10 lepattanó) és Drammeh (15 pont 11 lepattanó) is dupla-duplát ért el, á, fordítania nem volt esélye a Williams (16/3 pont, 9 lepattanó 5 gólpassz), Sztankovics (16 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Parks (14/3 pont, 6 lepattanó) és Raksányi (13/9 pont, 3/5 tripla) vezette hazaiak ellen.