01
2016
Női Amatőr Nemzeti bajnokság
2016. április 1.  |  23:39

Befejeződtek a csoportküzdelmek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A végére maradt, többnyire elhalasztott meccseken a papírforma érvényesült.

Keleti csoport

Kecskeméti Kosárlabda Club - Szolnoki MÁV Sportegyesület 50-41 (12-8, 11-11, 6-9, 21-13)

A küzdelem dominált ezen a találkozón, főleg az első 3 negyedben. 30 perc elteltével egyik fél sem érte el a 30 pontot, 29-28-ra vezettek a hazaiak. Ehhez képest a záró 10 perc valóságos kosáresőt hozott, s végül Nagy Zita (13 pont, 8 lepattanó) vezérletével döntötte el a meccset a maga javára a Kecskemét. Kuli Orsolya 10 pontjával és 9 lepattanójával közel volt a dupla-duplához. A vendégektől Kaid Aisha jutott egyedül 10 pont fölé (12/3 - igaz 16 mezőnykísérletből), Imre Nóra pedig 14 lepattanót ugyan leszedett, ám a dobás neki sem ment igazán, 4 ponttal zárt.

NKE KTK-DSE - Kecskeméti Kosárlabda Club 57-66 (13-16, 13-17, 20-16, 11-17)

Két nappal a Szolnok ellen "kiküzdött" hazai sikerük után a fővárosban is nyerni tudtak a kecskeméti lányok. Hullámzó volt a játék, az első negyed váltott vezetéséből a végén a vendégek jöttek ki jobban, s lendületben maradva a második szakaszt 6-0-lal indítva, 9 ponttal elléptek. 7-0-lal jött föl 2 pontra az NKE, ám a félidő vége a vendégeké volt, 7 pont előnnyel tértek pihenőre.

Szünet után sokáig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Kecskemét, sőt a szakasz közepén ez 10-re nőtt. E negyed végén azonban magukra találtak a hazaiak, s 3 pontra feljöttek. Sőt, a záró szakaszt 6-2-vel indítva visszaszerezték a vezetést. Erre azonban egy 8-0-s rohammal felelve végleg eldöntötte a meccset a maga javára a Kecskemét. Mindkét oldalon akadt egy-egy dupla-duplát elérő játékos, Aradi Zsanett (12-12 pont és lepattanó) illetve Pogány Vivien (16 pont, 11 lepattanó) személyében. Döntő volt a szervezettebb játék, a gólpasszok tekintetében a Kecskemét 20-13-ra nyert.

Kiss Lenke KS - Nyíregyházi Kosársuli 77-100 (14-30, 20-26, 18-25, 25-19)

Papírforma egy kosarakban gazdag mérkőzésen. A vendégek félidőben már több, mint 20 ponttal vezettek, a szakvezetés mindenkinek bőven adhatott játéklehetőséget. Ezt kihasznával szünet után kiegyenlítetté tudták tenni a játékot a - különösen a záró 10 percben - jól dobó hazaiak. Nyíregyházi részről öten is 10 pont fölött , a két kiemelkedő tudású játékos közül Papp Klaudia 18 pontot dobott 18 perc alatt, Farkasinszki Orsolya pedig 21 percet a pályán töltve 13 ponttal s 5 pattanóval zárt. Páll Vivien korántsem "tucatjátékkal" egy tucat ponttal s lepattanóval dupla-duplát ért el. Hazai részről Nagy Andrea 14 pontja mellé még 7 lepattanót és 8 labdát szerzett, Szabó Enikő 16/9 ponttal fejezte be a találkozót.

Szolnoki MÁV Sportegyesület - MTK-Budapest 27-81 (9-24, 6-23, 3-14, 9-20)

Az eredményből látszik: nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Érdekesség, hogy triplamutató tekintetében a Szolnok felülmúlta a veretlen listavezetőt (2/9 22% ill. 2/19, 11%), de minden más mutatóban magasan jobb volt az MTK. Gólpasszok tekintetében pl. 28-3-ra nyert, lepattanózásban pedig 50-30-ra múlta felül ellenlábasát. A Szolnok egyik negyedben sem érte el a 10 pontot, ahogyan egyik játékosa sem. Földvári Melitta járt ehhez a legközelebb 9 pontjával. Vendég részről négyen is elérték a 10 pontot, így fölényes győzelemmel hangolt a rájátszásra az MTK.

Nyugati csoport

Szombathelyi Egyetem - Tatai Sportegyesület 60-53 (20-14, 10-12, 15-7, 15-20)

Egy extra dobóteljesítménynek köszönhette a győzelmét a Szombathely, Szabó-Haklits Zsuzsanna 21/21 ponttal zárt 7/12-es remek triplamutatóval. A hazaiak 29 labdát eladva nehezítették saját dolgukat az előző meccsén bravúros győzelmet aratva a Tatabányat legyőző tataiakkal szemben, akktől ketten - Lendér Lilla (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 11 lepattanó) és Sudár Eszter (14 pont, 16 lepattanó) - is dupla-duplát értek el.

A felsőházi rájátszás párosítása: MTK - BKG DSE, Nyíregyházi Kosársuli - Tatabányai KC, ELTE-BEAC Újbuda U23 - Vasas Akadémia, TFSE - DEAC.