Női NB I, A-csoport: három meccs szombaton + a forduló válogatottja
19
2016
2016. március 19.  |  23:51
Alsóházi rangadót rendeztek a női bajnokságban, amelyet a sokáig hátrányban lévő BEAC nyert meg a Vasas ellen, így a két, a találkozó előtt egyetlen győzelemmel álló csapat közül az újbudai társulat jutott egyről a kettőre a győzelmek tekintetében.

A három kulcsjátékosát, Adamecz Lillát, Czirják Noémit valamint Dobos Ágnest nélkülöző, tehát erősen tartalékos Vasas kezdett jobban, Zsilinszky, Cymmer, valamint Markó vezetésével már 16-7-re is vezetett a görcsösen, erőlködve, sok hibával kosarazó BEAC ellen. Az első szakasz végén Pál Szandra triplájával faragta 5 pontosra hátrányát a hazai együttes.

A második szakaszban többször is feljött 2 pontra a BEAC, ám amikor lehetősége lett volna egyenlítenie, vagy fordítania az egyetemi együttesnek, rendre hibáztak a vendéglátók, kapkodtak, rossz helyzeteket vállaltak el, vagy eladták a labdát. A sokkal higgadtabb, pontosabb vendégek pedig köszönték, s újra elléptek 6-7 ponttal.

Ebben a mederben folyt a játék egészen a harmadik negyed hajrájáig. 44-40 után egy 5-0-val - benne Süle Krisztina triplájával - a szép számú szurkolósereg által bíztatott BEAC átvette a vezetést.

A záró szakasz Barnai Judit sziporkázásával kezdődött, a center a pontokat tekitve egymaga mutatott be egy 6-0-s rohamot. A küzdelmes hajrában bár Cymmert és Zsilinszky mindent megpróbált, már nem tudott igazán közel kerülni a Vasas a BEAC-hoz.

ELTE-BEAC Újbuda-Vasas Akadémia 63-53 (13-18, 11-11, 21-15, 18-9)

Gabányi-sportcsarnok, 350 néző. V: Bognár T., Gyuris, Goda

BEAC: PUSZTAI S. 10, Pusztai P. 6, SÜLE 19/9, György, BARNAI 15. Csere: Pál 7/6, Reiner, Horváth, Sz. 4, Szabó F. 2. Edző: Balogh Judit

VASAS: CYMMER 18/3, Markó D. 7/3, Bajnóczi 5/3, Solymosi 4, ZSILINSZKI 13. Csere: Szalay V. 2, Gundel Takács 2, Tóth T. 2, Kulcsár. Edző: Halmai Gábor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-6. 7. p.: 9-16. 13. p.: 16-20. 18. p.: 22-26. 23. p.: 29-36. 27. p.: 40-42. 32. p.: 53-44. 38. p.: 59-53

Kipontozódott: Cymmer (40. p.)

Majdnem sikerült a bravúr a ZTE-nek

Hatalmas meglepetésre az utolsó percekig a ZTE uralta a friss kupagyőztes DVTK elleni találkozót. Az első negyed után még csak kettő, a nagyszünetben viszont már tizenöt pont volt a hazaiak előnye. A második félidőben húsz pont fölé is kúszott a különbség, ezt követően azonban váratlanul kizökkentek ritmusukból a zalaiak, egy 16-0-s rohammal összekapta magát a Miskolc, és fokozatosan dolgozta le a hátrányát. A hajrából a vendégek jöttek ki jobban, és végül öt ponttal nyertek. A kék-fehérek zsinórban harmadszor botlottak, míg a piros-fehérek egymás után harmadik sikerüket aratták, és tartják második helyüket a tabellán.

ZTE NKK-Aluinvent DVTK Miskolc 72-77 (15-13, 25-12, 23-29, 9-23)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Vida B., Menyhárt F., Vida J.

ZTE: Nagy 11, Böröndy 5/3, Orsó 5/3, LICSKAI 21/3, Horváth 4. Csere: GÁSPÁR-SZALAY 17/3, Jurkó 3, Velkey 4, Papp 2. Edző: Gáll Tamás

MISKOLC: Czank 5/3, Horváth B. 4, JOVANOVICS 9, Lihtarovics 2, Brewer 8. Csere: Horti 10/3, RASHEED 18/6, Szécsi 5/3, HODGES 16/3. Edző: Maikel López

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-5. 7. p.: 15-7. 13. p.: 23-18. 15. p.: 29-20. 18. p.: 39-25. 20. p.: 40-25. 24. p.: 55-31. 29. p.: 56-47. 30. p.: 63-54. 32. p.: 66-58. 34. p.: 68-65. 38. p.: 72-72

Nem volt esélye a Szekszárdnak Pécsen

Zseljko Djokics, a Szekszárd edzője korábbi kenyéradója, a PEAC ellen próbálta meg győzelemre vezetni csapatát. Ezúttal viszont messze jártak ettől a tolnaiak, a Pécs remek védekezésének köszönhetően meglepően simán és nagy különbséggel, 90-53-ra győzött. Pedig Fűrész Diána betegség-, Kaposi Pálma pedig térdsérülés miatt nem is léphetett pályára a hazaiaknál. Végig tükörsima meccs volt, a vendégek mintha el sem nagyon hitték volna, hogy lehet keresnivalójuk.

PEAC-Pécs-Atomerőmű KSC Szekszárd 90-53 (19-9, 30-13, 26-17, 15-14)

Pécs, 500 néző. V: Hegedűs, Gorka, Gál J.

PÉCS: Szücs 3, Pedrals 3/3, Raksányi 5/3, ZELE 22/3, WILLIAMS 22/3. Csere: Sztankovics 2, PARKS 19/6, Eivery 10/6, Gorjanácz 2, Bozóki 2, Raus. Edző: Roberto Hernández

SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, SCSEKICS 16/9, Theodoreán 3/3, Őri 4, Barber 8. Csere: Demirovics 3, Studer Zs. 3/3, MANSARÉ 11, Tamis 2, Simon A. Edző: Zseljko Djokics