Női NB I, A-csoport: soproni győzelem
18
2016
2016. március 18.  |  22:32
Aki csak az eredményt nézi, azt gondolhatja, a bajnoki címvédő, ahogy az alapszakasz első körében Győrben, úgy most saját pályáján is fölényesen, magabiztosan verte megyei riválisát. A végeredmény csalóka, az utolsó 5 percre esett szét a Győr, addig partiban volt az éllovassal.

Uniqa-Sopron-CMB Cargo-UNI Győr 83-56 (20-12, 15-14, 18-21, 30-9)

Sopron, 300 néző. V.: Kapitány, Jakab, Minár.

Sopron: FEGYVERNEKY 16/6, Honti 6, Weninger 2, PETERS 21, Krnjic 4. Cs.: CIGLAR 10/3, CRVENDAKIC 13/3, Dubei, Lelas 3/3, Simon 4, Határ 2. Edző: Sterbenz László.

Győr: Radocaj 10/3, HORVÁTH K. 9/3, Laklóth 8/6, Grigalauskyte 7/3, GOREE 14. Cs.: Horváth L., Chaney 6, Varga Zs. 2, Török Á., Koch. Edző: Völgyi Péter.

A vendégek kezdtek jobban, Goree-t rendre ügyesen játszották meg a győriek a palánk alatt, s az amerikai center vezérletével kezdetben vezetett a vendégegyüttes. A negyed második fele egyértelműen az Uniqa csapatáé volt, amely egy 12-4-gel 8 pontos előnyt szerzett.

A második szakaszt is a győriek kezdték jobban, egy 7-0-val 1 pontra feljöttek. A meccsnek ettől kezdve üldözőverseny jellege lett, hol ellépett a Fegyverneky és Peters vezette Sopron - vezetett már 14 ponttal is - hol pedig szívósan küzdve Radocaj vezetésével, Laklóth és Horváth Krisztina villanásaival szorossá tette a meccset, s feljött 4 pontra a Győr.

A harmadik negyed után 6 ponttal vezetett a Sopron. Simon duplájára Grigalauskyte hármast dobott a 32. perc elején. A folytatásban Goree egymaga próbálta versenyben tartani a vendgeket, miközben a hazai csapat játékosai fokozatosan lettek egyre nyugodtabbak, felszabadultabbak. A 36. perc elején 62-54-re vezetett a bajnok, s ekkor végképp az addig magát jól tartó győri együttes. 62-54 után egy 19-0-s "száguldással" tette fölényessé győzelmét a bajnok az utolsó 5 percre széteső vendégekkel szemben.

A Sopron győzelme egyben azt is jelenti, hogy Sterbenz László együttese a hátralévő meccsek eredményeitől függetlenül megnyerte a bajnoki alapszakaszt.