Női NB I. A-csoport, drámai meccs Cegléden
18
2016
2016. március 18.  |  02:33
Bár szerdán teljes férfi forduló volt, a játéknap legizgalmasabb meccse az egyetlen női találkozó, a Cegléd-PINKK meccs volt, amely csak drámai küzdelemben 55 perc, azaz három hosszabbítás után dőlt el

A hazaiak kezdtek jobban, 11-6-ra, 13-8-ra is vezettek, de a PINKK ennél jobban nem a Ceglédet. Illetve a negyed végén, miután 14-13-ra feljöttek a baranyaiak egy 6-1-gyel 6 pontos előnyt szerzett a CEKK, ám a szakasz utolsó percében Drammeh megfelezte a vendégek hátrányát.

A második negyedben Maja Skorics vette vállaira a hazai együttest, volt hogy 5, s 6 ponttal a CEKK, ám a fiatal Sánta Petra triplájával, büntetőivel tapadt a vendéglátókra a Magyar Kupa bronzérmese. A félidő utolsó percében Skorics újabb kosarával 7-tel ellépett a Cegléd, de Robertson Warren még szünet előtt faragott a PINKK hátrányán.

Szünet után próbált rátenni még egy lapáttal a vendéglátó, amely Skorics vezétletével 9 ponttal megugrott. Baranyai időkérés után egy Elina Babkina vezette 7-0-s "részhajrával" ismét ellenfele sarkában volt a PINKK, sőt a negyed végén a tapasztalt lett irányító triplájával át is vette a vezetést.

A negyedik negyedben Jelena Makszimovics lépett elő ceglédi oldalon. Váltott vezetéssel haladtak a felek. A végjáték nagy büntetőpárbajba torkollt. Az utolsó percben már 3 ponttal vezetett a PINKK, ám Maja Skorics 4 büntetőből hármat értékesítve hosszabbításra mentette a meccset a Ceglédnek, amely a rendes játékidő végén elveszítette kipontozódó "karmersterét", Medgyessy Dórát.

Az első "túlórát" 5-0-lal indították a hazaiak. A PINKK időkérése után Ruják Nóra triplája egy 7-0-s vendég rohamot indított útjára, de a végén a szédületes statisztikát produkáló Skorics (30/3 pont - igaz 30 mezőnykísérletből - 12 lepattanó, 9-9 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz, 3 blokk) egyenlített.

A második ráadásban már mindkét oldalon érezhető volt a fáradtság. Ismét a CEKK kezdett jobban, Katona Szidóia és Szepsi Gina villanásaival 4 ponttal ellépett. S ez másfél perccel e túlóra letelte előtt is megvolt még, ám Drammeh büntetőivel, valamint Babkina kosáraval ezúttal a PINKK egyenlített.

Skorics a harmadik ráadásban ismét vezetést szerzett a Ceglédnek, ám Ruják egalizált. A hazaiak szerb bedobója egy büntetőt értékesített, s ekkor a szintén pazar statisztikát produkáló Robertson-Warren (20 pont, 17 lepattanó, 5 blokk) vezetésével egy 9-0-s "döntő csapással" eldöntötte ezt a kápráztos meccset a maga javára a PINKK.

CEGLÉDI EKK-PINKK-Pécsi 424 87-93 (20-17, 18-16, 15-21, 15-14, 7-7, 6-6, 6-12)

Cegléd, 400 néző. V: Farkas G., Minár L., Bognár T.

CEGLÉD: Medgyessy 7/3, Szabó II 10, Katona 9, Serbán 4, SKORIC 30/3. Csere: MAKSIMOVIC 13, RUTTNER ZS. 7, Szepsi 6, Kobolák 1. Edző: Cziczás László

PINKK: Sánta 6/3, Ruják 12/3, DRAMMEH 18, Handy 4, ROBERTSON-WARREN 20. Csere: Gémes-Sarok 12, BABKINA 19/9, Mojzes 2. Megbízott edző: Laczka Miklós

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-4. 8. p.: 14-11. 13. p.: 25-20. 18. p.: 34-29. 23. p.: 46-37. 29. p.: 53-48. 34. p.: 59-60. 38. p.: 63-64. 40. p.: 65-68

Kipontozódott: Maksimovic (33. p.), Serbán (38. p.), Medgyessy (41. p.)

Fotó: cegledisport.hu