Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: nyugaton a helyzet változatlan
11
2016
2016. március 11.  |  01:51

Keleti csoport

Egyik legnagyobb riválisa, a Vasas otthonában is megőrizte veretlenségét az MTK a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában, ahol meglepő volt a DEAC hazai veresége a Kecskemét ellen. A nyugati csoport mérkőzésein érvényesült a papírforma.

Vasas Akadémia - MTK-Budapest 55-76 (13-12, 14-22, 13-21, 15-21)

A Pasarét-Városmajor budai, szomszédvári presztízsrcsatára igen erős összeállításban, Dobos Ágnest is bevetve lépett pályára a Vasas. Rangadóhoz méltó, ideges kezdés után az MTK kapott előbb lábra, s a negyed közepén 10-5-re megugrott. A negyed hajrájában azonban egységes csapatjátékkal egy 8-2-es "részhajrával átvette a vezetést a Vasas - amelynek első csapata közel egy éve nagy meglepetésre búcsúztatta az MTK-t az élvonaltól.

A második negyed elején váltva vezettek a csapatok, majd a szakasz közepén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság egyetlen veretlen csapata: egy 7-0-val átvette a vezetést. Bár ezt követően még egyenlített a Vasas, a félidő vége egyértelműen a vendégeké volt, akik egy 9-2-es rohammal 7 pontos előnyt szereztek szünetre.

A második félidő elején rátett még egy lapáttal az MTK, amely többek között Szabó Bettina (20/6 pont és az igazi vezéregyéniségként dupla-duplát "szállító" Nagy-Bujdosó Nóra (14/3 pont, 12 lepattanó) egy-egy triplájára építve 11-3-mal indítva a harmadik negyedet, eldöntötte a maga javára a rangadót. A Vasasból Markó Dorina 12/3, Zsilinszky Lilla pedig 10 ponttal zárt. A lepattanózást nagy fölénnyel 44-30-ra nyerő MTK-ban Baksa Bettina 14 ponttal és 4 gólpasszal járult a vendégegyüttes magabiztos diadalához.

Szolnoki MÁV SE- Szegedi KE 41-64 (8-15, 12-13, 4-16, 17-20)

Biztos vendégsiker született a Tisza-parti partin. Mind a négy negyedet megnyerték a szegediek, az első, de különösen a harmadik negyedben volt nyomasztó a fölényük. Ezen az összecsapáson a fiatalok játszották a főszerepet, hazai oldalon Kányási Veronika (12 pont - igaz 15 mezőnykísérletből- 3-3 lepattanó és szerzett labda) jutott egyedül 10 pont fölé, a vendégektől pedig ez Sárközi Viktóriának (13 pont, 6 lepattanó) és Soós  Rékának (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) sikerült. A lepattanó harcot 42-31-re nyerő szegediek végig vezetve magabiztosan nyertek.

Szeged KE - Vasas Akadémia 55-89 (17-26, 10-17, 14-24, 14-22)

A Szeged fiataljai ezúttal nem tudtak felnőni a csapat két tapasztalt játékosa, Földi Alexandra (14 pont, 7 lepattanó), valamint Tóth Cecília (18 pont, 6 lepattanó) mellé, így a Vasas-akadémisták váratlanul nagy különbséggel nyertek ott, ahol nem is olyan régen a Nyíregyháza alulmaradt. A fővárosiak egységes csapatmunkát bemutatva győztek, 40 eladott labdába belehajszolva a szegedi együttest. Hogy mennyire jól megoszlottak a terhek a fővárosiaknál, azt jelzi: Bernáth Réka volt a legeredményesebb (14/3 pont, 5 gólpassz), ketten szereztek 10-10, hárman pedig 8-8 pontot a Vasasból, s a legkevésbé "ponterős" játékosa, Simon Eszter is dobott két duplát.

DEAC - Kecskeméti KE 45-50 (12-11, 9-6, 13-13, 11-20)

Több debreceni kulcsjátékos is igen gyenge dobóformát fogott ki, ám ehhez nyilván a Kecskemét jó védekezése is kellett - így születhetett meg a meglepő. de megérdemelt vendéggyőzelem. A DEAC-ból igazán jól csupán Földvári Andrea (14 pont, 16 lepattanó) játszott, így izgalmas, fordulatos végjátékban kerekedett föléjük a Kecskemét. A befejező 10 perc előtt még 4 ponttal a DEAC vezetett, ám a szakasz első felét 12-4-re nyerce fordítottak a vendégek. A DEAC később visszaszerezte a vezetést, de a találkozó végén 4-ből 4 büntetőt beemelő vendégek  egy 6-0-lal fordítottak és Pogány Vivien (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Kuli Orsolya (13/3 pont) ponterőssége révén győztek.

Szolnoki MÁV SE - Nyíregyházi KS 45-74 (5-18, 21-16, 5-22, 14-18)

A páratlan negyedekben "páratlanul jól" kosarazó nyíregyháziak a papírformának megfelelően fölényes győzelmet arattak Szolnokon. Farkasinszki Orsolya megint vezéregyéniség volt a Nyíregyházánál (21 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), és Popenko Karolina (13 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) is jelentős szerepet játszott a fölényes vendéggyőzelemben. A Kányási Veronika nélkül felálló hazaiak a páros negyedekben tudtak felnőni a feladathoz, s ellenfelükhöz, Munkácsi Enikő 11 ponttal és 5 lepattanóval, Imre Nóra pedig 8 ponttal és 7 lepattanóval zárt hazai részről.

Nyugati csoport:

TFSE - Kanizsai Vadmacskák 70-49 (13-11, 19-10, 19-19, 20-10)

15 percig remekül tartották magukat a kanizsaiak, agresszív védekezésükkel szemben kellett kis idő, amíg "felpörgött" a nyugati éllovas. 17-17 után egy 15-2-t az ekkor Varga Barbara (23 pont, 13 lepattanó), Bodnár Fanni (11 pont, 4 lepattanó), valamint a hétközi egyetemi mérkőzésen 13 (!) triplát dobó Mányoky Judit (14/6 pont, 6 gólpassz) vezette TF.

Szünet után elsősorban Fekete Csilla (18 pont, 7 szerzett labda) eredményesség révén kiegyenlítetté tette a játékot a Nagykanizsa, de nem tudott 10 ponton belülre kerülni. Sikerült viszont ez nekik a záró szakasz közepén egy Horváth Ninell vezette 6-0-t bemutatva. Ezt követően azonban Karlócai Julianna (11/6 pnt, 10 lepattanó) triplájára, valamint Varga kosaraira alapozva egy teniszben is "jól hangzó" 15-0-s futással végképp lerázta ellenfelét, s lezárta a meccset a TF.

TataI SE - Bajai NKK 66-81 (23-17, 11-23, 14-17, 18-24)

A második negyed közepéig "éltek" a Lendér Lilla (14/9 pont, 14 lepattanó. 4 gólpassz), Takács Emese (14/3 pont, 6 lepattanó) és Kiss Csenge (12/6 pont) vezette, remekül kezdő tatai társulat reményei. Az első 15 percben remek dobóformát mutató vendéglátók 28-22-es vezetésük után "megálltak" támadásban, a Baja viszont Kiss Laura (11 pont, 6 lepattanó) és Ferencz Andrea (24/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezette 14-0-s - a meccs végkimenetele szempontjából döntő fontosságú - "száguldást" mutatott be, 8 pontos előnnyé alakítva a korábbi 6 pontos hátrányt. Ettől kezdve a vezetést nem adta ki kezéből a Baja, s ebben jelentős érdemei voltak a nagy mezőnymunkát végző  Pénzes Kittinek (8 pont, 18 lepattanó, 5 gólpassz) és Kovács Dórának (20/3 pont, 5 lepattanó). Végül 15 pontra nőtt a különbség, biztosan nyert a Baja a jól küzdő Tata ellen, amelynek végül meg kellett hajolnia ellenfele nagyobb tudása előtt.

Szombathelyi Egyetem - BKG DSE 43-68 (10-19, 12-18, 12-16, 9-15)

Minden negyedet megnyerve meglepően simán diadalmaskodtak a szigetszentmiklósiak, akik lényegében már az első félidőben eldöntötték a meccset a maguk javára a gyenge dobóformát kifogó hazaiakkal szemben. A mezőnyből mindössze 26.6 %-os (16/60) pontossággal célzó hazaiaknak ilyen dobóformával nem volt esélyük a dupla-duplát elérő Tarnai Zsuzsa (15 pont, 10 lepattanó) és Katona Bianka (15 pont, 9 lepattanó 4 gólpassz) vezette vendégekkel szemben. A szombathelyiektől egyedül Gusztafik Lilla (11 pont, 5 lepattanó) jutott 10 fölé, ráadásul a lepattanózást is fölényesen (52-29) nyerték a vendégek.

MAFC - ELTE-BEAC Újbuda U23 71-82 (16-23, 13-24, 20-15, 22-20)

A BEAC fiataljai három játékosuk átlagon felüli teljesítményének köszönhetően lényegében az első félidőben eldöntötték a meccset. A vendégek Barnai Judit (24 pont, 13 lepattanó), György Tímea (13 pont, 12 lepattanó) és Pusztai Petra (23 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) hatékony, eredményes játéka révén szünetig közel 20 pontos előnyt szereztek.

Térfélcsere után elsősorban Tillmann Dóra (22/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Rozsics Teodóra (18 pont, 10 lepattanó) jóvoltából a MAFC csökkentette hátrányát, egyszer 10 ponton belülre is került, de igazán szorossá nem tudta tenni a meccset.

Tatabányai KC - PINKK SE 66-41 (23-8, 10-19, 15-10, 18-4)

Az első és az utolsó negyedben "erőt demonstrált" a Hepp-kupa ezüstérmese a Nagy Dorottyát nélkülöző baranyaiak ellen, s bár a második 10 perce elég , magabiztosan hozta a kötelezőt a tartalékos PINKK ellen. Fülöp Klaudia 18 pontos, 12 lepattanós dupla-dulplátért el, Mozsolics Judit 15 ponttal és 6 pattanóval zárt, Szamosi Rita pedig 1/9 ponttal és 4 gólpasszal a pontszerzésből és az előkészítésből is kivette részét. Anga Zsófia a vendégektől 15/3 ponttal és 12 lepattanóval szintén egy dupla-dupla büszke birtokosának mondhatja magát, Mojzes Gina pedig 13/6 ponttal s 6 lepattanóval próbálta nehezíteni a Tatabánya dolgát.