Női Európa Kupa: 24 pontos vereség
09
2016
2016. március 9.  |  23:24

A DVTK 24 pontos vereséget szenvedett a francia Landes otthonában a női Európa-kupa negyeddöntőjének első összecsapásán az eddig veretlenül megvívott kupasorozatban.

A diósgyőriek az elmúlt héten fennállásuk során harmadszor hódították el a Magyar Kupát, ami a mai nemzetközi meccset tekintve nagyon sokat kivett a lányokból. Hiába a szoros első negyed, és az egypontos vezetés, ezt követően a Landes szigorúbb védekezésre váltott, így a nagyszünetben már náluk volt az előny, ekkor 42-30 volt az állás.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, a franciák fokozatosan növelték az előnyüket. a 27. percben már húszpontos hátrányban volt a Diósgyőr (55-35). A zárószakaszban már a fáradtság is a DVTK ellen dolgozott,, és végül a mieink a 24 pontos vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek a továbbjutást illetően.

A visszavágóra szombat 19.45 órakor kerül sor Miskolcon.

Basket Landes - Aluinvent DVTK 89-65 (19-20, 23-10, 22-19, 25-16)

Basket Landes: Basko-Melnbarde 11/9, Guzman 8/6, Plagnard 11/3, Ayim 19, Sliskoviæ 21. Csere: Le Gluher-Cano 19/12, Barennes, Bonnan Vezetőedző: Olivier Lafargue

Aluinvent DVTK: Czank 13/9, Rasheed 6, Lihtarovics 7/6, Brewer 5, Horti 13/3. Csere: Jovanoviæ 15/3, Hodges 2, Szécsi 4 Vezetőedző: Maikel López.

Maikel López: - A Basket Landes nagyon kemény és céltudatos kosárlabdát játszott ma. Az eladott labdáinkat és a hibáinkat azonnal kihasználták, de van még hátra negyven perc a párharcból. Szombaton szeretnénk bebizonyítani, hogy nem véletlenül jutottunk el idáig.

Fotó: boon.hu