Amatőr női NB I
07
2016
2016. március 7.  |  07:43
A múlt hét egyik legnagyobb meglepetését a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban a szegedi lányok szolgáltatták, akik nagy csatában legyőzték a nyíregyháziakat. Nyugaton a Tatabányai visszavágott a bajaiaknak az ősszel hazai környezetben elszenvedett meglepő vereségért. A tatai lányok is bravúrt vitték véghez. ők a PINKK otthonába tudtak nyerni

Keleti csoport

Szegedi KE (képünkön) - Nyíregyházi Kosársuli 77-74 (17-23, 18-9, 21-19, 21-23)

Bár a nyíregyháziak két kiválósága - Papp Klaudia (23/6 pont, 5-5 szerzett labda és gólpassz) és Farkasinszki Orsolya (31 pont, 14 pont) - megint kitett magáért, a többi vendégjátékos együttvéve ért el 20 pontot. Közülök azért Páll Vivient illik kiemelni - 8 pont. 10 lepattanó.

A szegediek egységes játékkal, s a pontszerzés terheit csapatszinten jobban elosztva riválisuk fölé kerekedtek. Földi Alexandra 24/6 ponttal, 7 lepattanóval s 5 szerzett labdával bizonyult vezérnek szegedi oldalon, de Tóth Cecília (14 pont, 6 gólpassz) és a fiatal Jáhni Zsófia (12 pont, 9 lepattanó) is sokat tett a szegedi sikerért .

NKE KTK-DSE - Kiss Lenke KS 66-44 (13-17, 16-14, 22-6, 15-7)

A harmadik negyedben dőlt el a fővárosi alsóházi rangadó. Attól kezdve, hogy az első negyed közepén egy 9-0-lal 6 pontos előnyt szerzett, az első félidőben végig  vezetett a vendégcsapat, volt, hogy 7, de volt, hogy csak - mint a félidő végén 2 ponttal. A harmadik negyed első 8 percét lehengerlő játékkal 16-2-re nyerte a védekezését rendező NKE, s ezzel eldöntötte a meccset a maga javára. Hazai részről Aradi Zsanett (19 pont, 8 lepattanó), és Tarnai Kata (18/9 pont) volt a legeredményesebb, Vereb Daniella pedig hatalmas mezőnymunkával (4 pont 6-6 lepattanó és gólpassz. 5 szerzett labda) tett sokat az NKE sikeréért. A vendégektől egyedül Szabó Enikő (13/3 pont, 5 lepattanó) nyújtott átlagon felüli teljesítményt.

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 75-85 (13-28, 11-18, 20-21, 31-18)

Sokféle 10 pontos meccs létezik, ez a simábbak közül való volt. A Nyíregyháza már az első félidőben eldöntötte a meccset, szünetben 22 ponttal vezettek a vendégek. Papp Klaudia 19/9 ponttal, Farkasinszki Orsolya 18 ponttal, 7 lapttanóval, Páll Vivien pedig 12/3 ponttal, s 7 lepattanóval zárt a vendégek részéről. A befejező negyedben a vereségén "kozmetikázó" hazai csapatból került ki a meccs legeredményesebb játékosa, Gereben Líiva személyében, aki 23 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el.

DEAC-Szegedi KE 72-62 (22-23, 15-21, 16-9, 19-9)

Itt az ellenpélda ez egy kifejezetten izgalmas, fordulatos 10 pontos meccs, az ellentétes félidők mérkőzése volt. Az elsőben - főleg a második negyedben - a Földi Alexandra (18/6 pont, 9 lepattanó) és Sárközi Viktória (15/3 pont, 3 gólpassz) jóvoltából  igen hatékony, eredményes támadójátékkal kirukkoló szegedieké volt. Szünet után lehet, érződött a vendégeken a 3 nappal korábbi Nyíregyháza ellen bravúr fáradtsága. Ekkor gyengébbem dobtak a szegediek, s a DEAC ezt kihasználva Földvári Andrea (28 pont, 12 lepatanó), Gál Annamária (20/3 pont, 7 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével a 3. negyedben ledolgozták hátrányukat, majd a záró szakaszban "begyűrték" fáradó ellenfelüket, 66-62-es vezetésük után egy 6-0-lal lezárva a találkozót.

Nyugati csoport.

TFSE - Szombathelyi Egyetem 78-45 (14-4, 23-14, 21-13, 20-14)

Könnyedén, a játékot végig irányítva nyert az éllovas a szombathelyiek ellen . A TF az első negyedben 4 ponton, az első félidőben 20 alatt tartotta ellenfelét, s fokozatosan növelve előnyét a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott. Mányoky Judit 19/15 ponttal és 6 gólpasszal zárt, Miháczi Dia 13 pontja mellé 5 gólpasszt osztott ki társainak, Bodnár Fanni pedig 13 pontig jutott. Abban, hogy a lepattanó harcot 49-37-re nyerte a TF Karlócai Julianna (6 pont, 9 lepttanó) és Sándorfi Dóra (5 pont, 12 lepattanó) játszott jelentős szerepet. Szombatheéyi részről egyedül Czinder Adrienn dicsérhető 19/3 pontjáért, senki más nem érte el a 10-et a vendégektől.

Bajai NKK - Tatabányai KC 61-70 (22-18, 14-10, 9-16, 16-26)

Nem úgy tűnt az első félidőben, hogy visszavág a Tatabánya az őszi meglepő hazai vereséggért a Bajának. Kovács Dóra (15 pont, 8 lepattanó), Kucsora Réka (15/3 pont, 5 lepattanó), Pénzes Kitti (14 pont) és Ferencz Andrea (12/3 pont, 8 lepattanó) vezetésével megérdemelten szerzett 8 pontos előnyt a hazai együttes.

Szünet után a Hepp-kupa ezüstérmese szigorított  védekezésén, s Guti Alexandra (16/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), a tatabányai meccset kihagyó Fülöp Klaudia (15-15 pont és lepattanó), valamint Szász Emese (12/6 pont, 3 gólpassz) vezérletével próbálta csökkenteni hátrányát. A 29. percben mégis visszaállt a szünetbeli 8 pontos bajai vezetés, ám a negyedet 7-0-lal zárva 1 pontra feljött a Tatabánya. És lendületben is maradt, egy 4-0-lal átvette a vezetést. A hazaiak még fordítottak, de a negyed közepén Szász triplát dobott. Ettől kezdve már nem adta ki a vezetést a kezéből a Tatabánya, de a Baja nem adta olcsón a bőrét. A 39. pecben is csak 3 pont volt a hátránya, de a végén a rutinos vendégjátékosok biztos kezekkel értékesítették  büntetőket, így visszavágtak a Bajának - megdolgoztak érte.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - Kanizsai Vadmacskák 78-54 (15-20, 31-7, 16-14, 16-13)

A lényegesen alacsonyabb vendégek remek tempóban kezdve alaposan meglepték a BEAC fiataljait, a betörések utáni kiosztásokból pontosan dobva Hermann Alíz (15 pont), Fuisz Viktória (13 pont, 3 gólpassz) és  Fekete Csilla (11/3 pont, 3 gólpassz) kezdeti jó dobóformája révén 12 ponttal is vezettek. A hazaiak a második negyedben ébredtek, ekkor a kanizsaiak nem tudták tartani a végül tripla-dupláig jutó Barnai Juditot (27 pont, 18 lepattanó, 10 blokk). A féidő hajrájában Pusztai Petra parádézott, nem adta alább egy dupla-duplánál (14 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz). A BEAC remek második negyedbeli játékával eldöntötte a meccset a maga javára, a sok hibával tarkított második félidőben egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazai győzelem.

PINKK SE - Tatai SE 53-54 (13-14, 18-6, 6-17, 16-17)

Meglepetés a javából, még akkor is, ha legjobb játékosa, Nagy Dorottya nélkül állt fel a PINKK erre a találkozóra. Remek második negyede után úgy tűnt hozza a kötelezőt a hazai csapat, ám a tatai lányok mésként gondolták. A talán kissé túlságosan is megnyugodó hazai csapattal szemben ledolgozta hátrányát, s megérezte az esélyt a Tata, s végül Lendér Lilla (23/12 pont. 9 lepattanó), valamint Takács Emese (15/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a maguk javára fordították a mérkőzést. A végén a hazaiak legjobbjának, egyetlen 10 pont fölé jutó játékosának, Mojzes Ginának (14/6 pont, 9 lepattanó) a triplája már csak szépségtapasz volt a PINKK SE számára...

BKG DSE - MAFC 69-42 (16-8, 15-9, 24-12, 14-13)

Könnyed hazai papírforma-győzelem. Az első 30 percben egyértelműen a szigetszentmiklósi csapat akarata érvényesült, amely a harmadik negyed végére Tarnai Zsuzsa (18 pont, 9 lepattanó) és Fejes Fruzsina (16/6 pont, 14 lepattanó) vezérletével közel 30 pontos előnyt szerzett gyengén dobó ellenfelével szemben. A MAFC-ból egyedül Tillmann Dóra (13 pont) jutott 10 pont fölé, a lepattanó csatát nagy fölénnyel 61-40-re nyerte a BKG.

Fotó: szeged-ke.hu