Férfi NB I, a 22. forduló összefoglalója
06
2016
2016. március 6.  |  16:36
Huszonnégy pontos hátrányból jött vissza a Paks, a Szolnok nagy csatában győzte le az Albát.

Jó hajrájának köszönheti a győzelmet a Körmend

A 22. fordulót rendezték a férfi élvonalban, szombaton volt mind a hét mérkőzés. Kezdésként a MAFC fogadta a Körmendet. 11-2-vel kezdtek a vendégek, de az első negyed hajrájára visszajöttek a hazaiak, sőt a félidőben már vezettek is. A szünet után sem változott sokat a játék képe, hol egyik, hol másik gárda vezetett. A hajrát aztán az esélyesebb vasi csapat bírta jobban, a fővárosiak a kulcsszituációkban többször is rontottak támadásban, így ha nehezen is, de behúzta a kötelezőt Teo Cizmic együttese.

MAFC - Egis Körmend 85-90 (22-26, 23-15, 17-23, 23-26)

Gabányi László Sportcsarnok, 800 néző

V: Györffy P., Török R., Minár L. (Schäffer B.)

MAFC: Smith 16/6, Misek 3/3, ANDERSON 26/12, KOVÁCS ÁD. 21/3, Johnson 9. Csere: Mócsán 7/3, Nwakamma 3, Tursics -.

Körmend: PETTY 16/3, CHANNELS 23/3, MCKINNEY-JONES 18/6, Tóth N. 5/3, DUINKER 21/3. Csere: Farkas 4, Ferencz -, Lakosa 3/3.

Tetemes hátrányból fordított a Paks

Nem akármilyen mérkőzést játszott egymással a Paks és a Sopron. Az első félidőben az történt a pályán, amit a kék-fehérek akartak. Laroche és Bavcic ponterős játékának köszönhetően 54-30-ra vezetett a Sabáli-legénység a nagyszünetben. Az ASE azonban nem adta fel, és a második félidőre varázsütés szerűen megváltozott a játék képe. Bár továbbra is pocsékul dobtak távolról a hazaiak, remek védekezésüknek köszönhetően a Sopron hibát hibára halmozott, a harmadik negyedben nyolc, az utolsóban pedig mindössze hét pontra voltak képesek Rujákék. A sírból hozta vissza a meccset a listavezető, amely továbbra is veretlen a Gesztenyés utcában.

Atomerőmű SE - Sopron KC 72-69 (15-31, 15-23, 15-8, 27-7)

ASE Sportcsarnok

Vezette: Kapitány G., Szabó G., Pozsonyi L. (Dr. Páli K.)

ASE: DUNN 14/3, Robinson -, Barnies 17/3, Eilingsfeld -, Tóth Á. 4 Csere: WATKINS 20, Fomin 10, Kovács Á. 3/3, Medve 4, Will -.

Sopron: LAROCHE 12, Tiggs 12/6, Takács N. -, Taylor 5, BAVCIC 22/6 Csere: Ruják 4, Tóth G. 9/3, Rancic 5/3, Dénes -.

Kipontozódott: Taylor

Már az első negyedben eldöntötte a ZTE

Igyekezett hamar dűlőre vinni a Kecskemét elleni találkozóját a ZTE. A kék-fehérek ott folytatták, ahol hétközben, Körmenden abbahagyták. Lendületes, agresszív, jó játékukkal már az első negyedben tizenhét pontos előnyt harcoltak ki maguknak, eldöntve ezzel a nagy kérdéseket. Bár a vendégek jól küzdöttek, egy pillanatra sem adták fel, Kemal Karahodzsics hiányában csak a tisztes helytállásra futotta. Bencze Tamás együttese az utolsó percekre közel húszpontosra növelte a különbséget.

Zalakerámia ZTE KK - KTE-Duna Aszfalt 86-69 (31-14, 17-19, 21-19, 17-17)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

Vezette: Cziffra Cs., Jakab L., Makovsky Sz.

ZTE: Kinney 8/3, GOVENS 21/6, KERPEL-FRONIUS 15/3, Mohácsi 9, PANTELICS 7 Csere: BALMAZOVICS 14/12, Fekete 3/3, Velkey 2, CZINGER 7.

KTE: Harris 15/9, Pongó Má. 7/3, Pongó Ma. 7, Jakab 6/3, IVOSEV 17/3 Csere: Djeraszimovics 7, Hegedűs 7, Keller I. 3/3.

Ivkovics: Háromból három

Nagy csatára volt kilátás a Szolnok és az Alba a találkozóján, nem is kellett csalódnunk. A bajnokság egyik legjobban védekező csapata, az Olaj rá tudta erőltetni akaratát a liga egyik legponterősebb gárdájára. Az első negyedet a címvédő, a másodikat a kék-fehérek nyerték nyolc ponttal, így a nagyszünetben 30-30 állt a táblán. A döntő a harmadik felvonás volt, mely során héttel jobbak voltak Vojvodáék, így a végén az is belefért, hogy Alba-részsikert hozzon a záró etap. Sztojan Ivkovics tehát harmadik mérkőzését is megnyerte a Szolnok kispadján.

Szolnoki Olaj - TLI-Alba Fehérvár 68-64 (18-10, 12-20, 16-9, 22-25)

Tiszaligeti Sportcsarnok,

V: Papp, Farkas, Söjtöry

Szolnok: Wittmann 11/9, Kovács P. 4, Vojvoda 14/3, Milosevics 5/3, Keller 4. Csere: Gregory 6, Jones 11, Vrbanc 11/6, Burrell 2.

Alba: Chery 16/6, Myles 12, Spurlock 8/3, Pearson 13, Lóránt 5/3. Csere: Simon -, Wright 1, Csorvási 2, Supola 7/3.

Érvényesült a papírforma Szombathelyen

Nem tudott meglepetést okozni az Aréna Savariában a tartalékos Pécs. Csirke Ferenc együtteséből hiányzott William Walker, Bíró Olivér és Harazin Tamás is, Antony Nelson pedig bokasérüléssel vállalta a játékot. Igaz a hazaiak is pillanatok alatt „összeszedtek" egy sérülést: Thomas már az első negyedben kivált. A sárga-feketéket azonban nem érintette érzékenyen első számú irányítójuk kiválása, szép fokozatosan felőrölték ellenfelüket, és végül 24 ponttal nyertek.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - PVSK-PANNONPOWER 86-62 (19-16, 22-12, 23-17, 22-17)

Aréna Savaria, 1700 néző

Vezette: Benczur T., Balog Gy., Tőzsér D. (Fekete L.)

Falco: Thomas 3/3, VÁRADI 10/6, BURGESS 21/9, BOGNÁR 11/3, WRIGHT 12 Csere: RELPHORDE 13/3, Bazsó -, Lekli 6, Kovács B. 2, Hódi 6/6, Bagó -, Durázi 2.

PVSK: Czukor 6, Antóni 5/3, Popadics 13/6, Budimir 6, HORTI 11 Csere: NELSON 11/3, Bödör 2, Krnjajski 3/3, Demeter 2, Sértő 3/3, Popgyákunik -, Kővágó-Laska -.

Kipontozódott: Bödör, Demeter.

Hat vereség után nyert ismét a Szedeák

Nagy szüksége volt már egy sikerre a Szegednek, amely a remek formában lévő Kaposvárral játszott odahaza. Nikola Lazics együttese zsinórban hat meccset bukott el, a somogyiak viszont hétből hatszor győztek. Megkönnyítette a csongrádiak dolgát, hogy az ellenfél legjobbja, Hrvoje Puljko bokasérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Ez meg is látszott a vendégek teljesítményén, Ubilla és Spica mellől hiányzott még egy ponterős játékos. A Szedeák végig uralta a mérkőzést, közel száz pontot dobott, és megérdemelten nyert.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 96-81 (27-20, 28-22, 21-17, 20-22)

Újszegedi Sportcsarnok, 400 néző

Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Praksch P. (Várhalmi Zs.)

Szedeák: TUCKER 9/3, ARMELIN 17/3, MOLNÁR 18/9, CSIRICS 20/12, VETTE 21/9 Csere: Juhos 6, Moravcsik 5/3, Vágvölgyi -.

Kaposvár: Ubilla 23/12, Fodor 12/6, Baki 5/3, Hendlein 10, Jazvin 6 Csere: Benke 11, SPICA 14, Grebenár -.

Beérte a Jászberény a Nyíregyházát

Nemcsak a tabella élén, hanem az alsóházban is rangadót rendeztek szombaton: az utolsó előtti Nyíregyháza az utolsó helyezett Jászberényt fogadta. A két csapat között csupán egy győzelem volt a különbség, és miután ősszel Sitku Ernő csapata nyert, a JKSE visszavágásra készült. Bár jórészt a vendégek akarata érvényesült, szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az egyik oldalon Unruh és Krisztanovics, a másikon Sherman és Rakics szállította a pontokat. Az idegek csatáját végül a JKSE nyerte, amely azzal, hogy megszerezte negyedik győzelmét a bajnokságban, beérte legfőbb vetélytársát a tabellán.

MARSO Nyíregyháza - JP-TOP COP Jászberény 69-74 (16-20, 16-17, 19-17, 18-20)