Kupadöntőben a Diósgyőr
03
2016
2016. március 3.  |  19:17
Sok hibával indult a mérkőzés, mindkét oldalon kihagyott ziccerek, eladott labdák követték egymást. A hatalmas tét rányomta a bélyegét a játékra, 12-9-es diósgyőri előnnyel zárult az első negyed.

A második játékrészben nyugodtabban játszott a hazai csapat, de jelentős előnyt nem tudtak felépíteni (32-26).

A fordulás után tovább lépdelt a döntő felé a Diósgyőr: megduplázták a félidei előnyüket (51-39).

A zárónegyedben hatalmas hajrát indítottak a győriek, de Czankék mindegyiket sikeresen visszaverték és elsőként jutottak be a Női Magyar Kupa pénteki döntőjébe (71-58).

Női Magyar Kupa, elődöntő

Aluinvent DVTK Miskolc - CMB Cargo UNI Győr 71-58 (12-9, 20-17, 19-13)

Miskolc, női Magyar Kupa elődöntő, 1000 néző. V: Pálla, Kapitány, Söjtöry.

Diósgyőr: CZANK 10/3, Rasheed 3/3, LIKTAROVICS 11/3, Jovanovics 4, BREWER 17. Cs.: Horti 2, HODGES 15/9, Szécsi 4, Horváth B. 3/3, Bálint 2, Szabó P. Edző: Mikael Lopez.

Győr: Radocaj 9/3, VARGA 7, LAKLÓTH 11/9, Grigalauskyte 2, GOREE 23. Cs.: Horváth L. 4, Chaney 2, Koch, Horváth K., Török, Kovács V. Edző: Völgyi Péter.

Maikel Lopez: Kemény meccsen vagyunk túl. Úgy mentünk neki a meccsnek, hogy minden negyedet meg akarunk nyerni, erre közben is figyeltünk és sikerült is megvalósítanunk. Büszke vagyok a lányokra, mert igazi csapatként dolgoztak ma. Jó érzés ismét a döntőben lenni, fantasztikus lesz a hazai szurkolók előtt pályára lépni a fináléban.

Völgyi Péter: A statisztikából kiderül, hogy három negyedben is csak 1-1 góllal kaptunk ki, azaz nem volt jelentős különbség a csapatok között. A helyzeteink kimaradtak, az ellenfélnél pedig volt olyan játékos, aki a padról beszállva hozzá tudott tenni a csapata teljesítményéhez. Holnap a bronzmeccsen megpróbálunk javítani. Gratulálok a Diósgyőrnek, sok sikert kívánok nekik a kupadöntőben!