A férfi NB I B összefoglalója
03
2016
2016. március 3.  |  02:31

A túlóra volt a divat a férfi másodosztály keleti csoportjában. A három "ráadás" után eldőlő DEAC-Óbuda meccsről már részletesen beszámoltunk, de a MEAFC hódmezővásárhelyi vendégjátéka sem dőlt el 40 perc alatt. Mindenképpen ki kell még emelni a Békés játékosának, Kertész Dánielnek a tripla-dupláját a MAFC fiataljai ellen. Nyugaton bravúrt ért el a SMAFC a TF-Budapest legyőzésével, kis híján elszórakozta nagy előnyét a Baja, az Oroszlány pedig rangadót nyert.

Keleti csoport

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - EKF-Eger-KOK SE 86-70 (27-21, 26-23, 16-13, 17-13)

Egy hatalmas dobópárbajt hozó első, valamint egy kemény, küzdelmes második félidő után született meg a hazai siker. Az egriek, ha nyerni nem is volt esélyük, a záró szakasz közepéig jól tartották magukat. a 35. percben 74-66-ra vezettek a hazaiak, akik 13-4-re nyerve az utolsó 5 percet végül magabiztosnak tűnő 17 pont különbségű győzelmet arattak. A hazai csapatból 5 játékos is elérte a 10 pontot, ráadásul Czura Attila 7/9-es mezőnymutatóval dobott 18/3, Olekszandr Osnach pedig 8/11-essel 19/6 pontot, Mohay Péter pedig 17 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt.  A vendégeknél Tóth Zoltán volt a legeredményesebb (22/15 pont) - igaz 7 labdát eladott. Rajta kívül még Máté Balázs jutott 10 pont fölé (17/3), s ő hajszálra ugyanolyan dupla-duplával (17 pont, 12 lepattanó) zárt, mint a túloldalon Mohay. Mindketten a tiszaújvárosi palánknál voltak igazán aktívak a lepattanóknál, Mohay 10 védő, Máté pedig 7 támadó lepattanót szerzett.

Vásárhelyi KS - MEAFC 95-86 (20.28, 13-21, 23-20, 23-10, 16-7)

A rendes játékidőben az ellentétes félidők meccse volt. A korábban Hódmezővásárhelyen sok szép, sikeres évet eltöltő Drahos Gábor (39/15 pont, 11 gólpassz) ponterős s remek szervező játékára építve az első félidőben 16 pontos előnyt szereztek a vendégek. Jelentősen a 3. negyedben sem csökkent a hazai együttes hátránya. A befejező szakaszban Wirth Ádám (29/6 pont) és Kis-Molnár Zoltán (21/21 pont, 7/11 tripla) vezetésével a miskolci gárda után eredt a vásárhelyi alakulat, s előbbi triplájával a rendes játékidő végén ledolgozta hátrányát.

Aki a végeredményből kiindulva azt hiszi, ezek után szétesett a MEAC - nagyot téved. A ráadás első felében az eredményessége mellett óriási mezőnymunkát is végző Szojka Gábor (16-16 pont és lepattanó), valamint a 8 pontjából ötöt a hosszabbításra "tartogató" Szepesi Szabolcs jóvoltából nemcsak tartotta a lépést a MEAFC a hazaiakkal, hanem utóbbi kosár plusz büntetős játékával a 44. perc elején még vezetett is. Kis-Molnár 7. triplja azonban 86-85-ös miskolci vezetésnél megtörte a vendégek ellenállását, az a tripla egy döntő 10-0-s vásárhelyi roham kezdetét jelenetette a hosszabbítás hajrájában, így született meg a hazai siker egy remek, több kiváló egyéni teljestményt hozó találkozón. A MEAFC-ból csak Drahos és Szojka jutott 10 pont fölé, hazai részről viszont ez Wirthen és Kis-Molnáron kívül még Vas Péternek (13/6 pont, 6 lepattanó) és Pavlovics Vuknak (11/3 pont) is sikerült, s Varga Dániel (9 pont, 10 lepattanó) is sokat tett a hazai sikerért.

Békési SZSK - MAFC II. 108-42 (23-7, 38-4, 15-13, 32-18)

Amit ezen - a főleg az első félidőben roppant egyoldalú - mérkőzésen mindenképpen ki kell emelni az Kertész Dániel pazar játéka. Egyetlen szerzett labdára volt az ún. quadriple-double-tól, azaz attól, hogy négy statisztikai mutatóban is legalább 10 egységet érjen el, azaz kétjegyű szám álljon a neve mellett. Rontott mezőnykísérlet nélkül jutott el 14/3 pontig, leszedett 13 lepattanót, kiosztott 11 gólpasszt társainak (pazar tripla-dupla), s emellett szerzett 9 labdát. Le a kalappal! A fiatal fővárosiak közül senki nem érte el a 10 pontot, leginkább talán Siklós Olivér 9 pontos, 8 lepattanós produkciója emelhető ki. Hazai oldalon 7 játékos szerzett legalább 10 pontot.

Microsec Budafok - KTE Duna Aszfalt 75-62 (19-16, 16-17, 21-11, 19-18)

Küzdelmes, kiegyenlített első félidőt követően a döntőnek bizonyult, hogy a 3, negyed második felében 36-36 után a hazaiak a tapasztalt Tiba János (14 pont) valamint Drevenka Dávid (14// pont, 7 gólpassz)  vezetésével egy 16-4-es 4 percet produkáltak. A hajrában még Piukovics Bálint eredményessége révén feljöttek 66-60-ra a kecskeméti fiatalok, ám ebbe belefáradtak, így a végjátékot Fehér Csaba (20/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) eredményessége révén 9-2-re nyerő Budafok végül "behúzta" a meccset.

Nyugati csoport

Metal-Work Bonyhádi KSE - PVSK-Kronosz Kiadó 89-60 (22-17, 23-11, 24-20, 20-12)

A második negyedben ellépett ellenfelétől a Jilling László (23/12 pont, 4/5 tripla), valamint Tömösváry Máté (21/6 pont, 15 lepattanó) vezette címvédő, amelynek fölényes sikeréért mezőnymunkájával Hegedűs Attila (8 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és blokk) is sokat tett. A pécsi fiatalokat az oroszlánkörmeit időnként már az élvonalban is megmutató Czukor Bence (15/9 pont, 4 gólpassz) próbálta versenyben tartani - kevés sikerrel.

SMAFC-NYME - TF Budapest 65-59 (23-14, 17-16, 14-12, 11-17)

Nagy meglepetés, különösen annak tükrében, hogy a soproniak egyik legjobb, legtapasztaltabb játékosukat, Balogh Gergelyt nélkülözték ezen az összecsapáson. Két 18 év alatti fiatalja, Füzi Róbert és Papp Barna kifejezetten ügyes, bátor játékával, no meg a palánkok alatt remeklő Török Balázs 20 pontjával, s 9 lepattanójával végig vezetve győzték le a legjobb négy közé jutásra aspiráló fővárosiakat. A vendégektől Szobi Dániel tett le az asztalra egy 20 pontos 7 lepattanós produkciót, ám mind a triplákat (6/26), mind pedig a büntetőket (11/23) is gyengén dobták a fővárosiak, mindkét műfajban jobban teljesített a lepattanózást 45-31-re nyerő SMAFC, amely megérdemelt győzelmet aratott.

Alba Fehérvár DKKA - HOYA PE Veszprém 67-82 (18-20, 19-23, 18-26, 12-13)

Remek fejlődési lehetőség volt a fehérvári fiataloknak olyan rutinos, korábbi válogatott kosarasok ellen játszani, mint Körtélyesi Gergely vagy Kámán Tamás. Ez utóbbi egyébként a legszebb napjaira emlékeztetően 12/18-as 66,6%-os mezőnymutatóval jutott el 29/15 pontig, leszedve mellé 7 lepattanót. Előbbi 6/8-as, 75%-os mezőnymutatóval dobott 16/6 ponttal és 7 gólpasszal járult csapata sikeréhez. Az olló a két csapat között a 3. negyedben nyílt szét igazán, és a biztos veszprémi sikerben annak is jelentős szerepe volt, hogy a hazaiak igen gyengén (1/12) dobtak a hárompontos köríven kívülől. Fehérvári részről Aleksza Brbaklics 21 pontos,  11 lepattanós dupla-duplát ért el.

Bajai Bácska FKE - SZE Győr 84-82 (23-10, 20-22, 21-21, 20-29)

Majdnem "elszórakozta" a Baja, más aspektusból nézve kis híján a sírból hozta vissza a Győr. Az első negyed utolsó 3 percében bemutatott 11-2-vel szerzett 10 pont fölötti előnyét a a 2. közepén egy 1-10-zel előbb , majd a félidő végén Nagy Dániel (22/6 pont, 8 lepattanó)  parádés sorozatával  egy 15-2-vel visszaállította s ezt a  3. negyed végéig Mándity Máté (24 pont, 8 lepattanó) és  Nebojsa Katyanszki (22/6 pont, 9 lepattanó) vezérletével tartotta a Baja.

A befejező negyedben ismét "feltámadt" a Győr, amelynek Márkus Tamás (19/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Gombás Gábor (18/12 pont, (4/4 tripla), 10 lepattanó), Nárai Bence (14 pont, 8 lepattanó) és Kovács Soma (11-11 pont és lepattanó) a végén még a hosszabbításért, vagy tripla esetén a győzelemért támadhatott, de előbb a tripla, majd a támadó pattanó után a dupla kísérlet is sikertelen volt, így nagy és fordulatos csatában hazai siker született.

OSE Lions - MTK Törökbálint 85-78 (21-20, 18-21, 22-21, 23-16)

A hétvége nyugati rangadóját a hazaiak kezdték jobban, a nyitó szakasz közepén Kiss Kornél (23/9 pont, 6 lepattanó) és Nikola Vujovic (19/3 pont, 6/8 mezőnyből, 10 lepattanó) vezetésével 6 ponttal elléptek. Ezt Horváth Kristóf (14/12 pont, 17 mezőnykísérletből) 2 triplájára építve egy 8-2-vel hamar ledolgozta az MTK Törökbálint. Ettől kezve a 3. negyed végéig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A záró szakasz elején a fiatal Jakab Péter (17 pont 5 lepattanó) és a rutinos Trepák Zoltán (12/3 pont, 5 lepattanó) találataival 8 ponttal a vendégek léptek el. A szakasz közepén Vujovics, Sonyák Béla (13/6 pont, 3 gólpassz), valamint az előző csapata ellen jó dobóformát mutató Wehner Zoltán (19/3 pont, 5/6 mezőnyből, 8/10 büntetőből, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével egy 17-2-es "száguldással" eldöntötte a maga javára  a meccset az OSE. A vendégektől még a játék szervezéséért ki kell emelni Spiriev Olivért (12 pont, 6 gólpassz).

Fotó: oselions.hu/Kar-Ma-Photo