Drámai meccs a másodosztályban
28
2016
2016. február 28.  |  03:58

Nem egészen 1 héttel a MAFC-Nyíregyháza négyszeri hosszabbításos meccs után a másodosztályban, Debrecenben három ötperces túlórát "tett rá" a rendes játékidő 40 percére a DEAC és az Óbudai Kaszások. A végén a vendégek örülhettek.

A DEAC az első negyedben dominált (25-15), majd feljöttek az óbudaiak, s a második félidő végig szoros volt. A rendes játékidő vége is hihetetlen izgalmasan alakult. Bő 2 perccel a befejezés előtt 78-74-re a DEAC vezetett, ám Lakosa Ákos két remek villanásával (egy tripla és egy dupla) fordítottak a fővárosiak, majd Gál Balázs egy értékesített büntetőjével a hazaiak mentették hosszabbításra a meccset.

Az első túlórában kevés kosár esett, váltva vezettek a csapatok. Az utolsó percében előbb Patkovics Filip, majd Kováts Róbert is 1-1 büntetőt értékesített.

A második hosszabbításban biztos győzteseknek látszottak a 49. percre 6 pontos előnnyel (95-89) forduló hazaiak. Krasznai Tibor 4 pontjával kezdte meg a felzárkózást az Óbuda, majd Kováts Nagy Benedek büntetői után kosár plusz büntetős játékával 1 -re csökkent a DEAC előnye. Nagy Botond 1, a túloldalon - óudai szempontból mínusz 2-nél - Tóth Bence mindkét büntetőjét értékesítette, s jöhetett a harmadik ráadás.

Ebben a jelek szerint a DEAC-ot nagyon megviselte, hogy 6 pontos előnyről nem sikerült megnyernie a meccset. 7-0-lal indított a Kaszások, s a végén Kováts Róbert biztos kézzel értékesített büntetőivel az utolsó túlórát 18-9-re nyerő Kaszások örülhetett e remek, drámai csata végén.

Összesen 28 hárompontos kosár szünetett, a DEAC játékosai 16/54-es (29,6%), a Kaszások kosarasai egészen kiváló 50%fölötti 12/23-as(52,2%) találati aránnyal dobtak távolról. A büntetőket is jobban dobták a vendégek 17/28 (60,7%) ill. 30/35 (85,7%). A hazaiaknál Pék Dávid mind a 18 pontját triplából szerezte (6/10, 60%-kal célozva távolról). A túloldalon Kováts Róbert fenomenális 27 pontos, 20 lepattanós dupla-duplával segítette győzelemhez a Kaszásokat, egészen kiválóan (17/19, 89,5%) értékesítve a büntetőket.

Fotó: debka.hu