12
2016
Kettős szegedi diadal az egriek ellen
2016. február 12.  |  03:34
Bár mindkét meccsen szoros volt az első negyed, nem borult a papírforma a második számú egri férfi, valamint az egri női együttes szegedi vendégjátékán: mindkét összecsapáson hazai győzelem született

USC Szeged - EKF EVSI 68-34 (13-12, 23-4, 17-9, 15-9)

Szeged, egyetemi és főiskolai bajnokság, női keleti csoport.

Szeged: Barabás, MÉSZÁROS 11/3, KECSKÉS 16, Balog T. 6, NAGY L 11/3. Cs.: KŐHÁZI 10, Lugosi, Boros, FÖLDI 12, Szabó B, 2.

Eger: Vinczepap, Takács, DRUZSBA, Mizser, Szöllősi.

Szokatlan összetételű, felforgatott ötössel kezdtek a hazaiak, amely ellen Druzsba Dalma és Szöllősi Dóra eredményessége révén kimondottan jól tartották magukat az egriek. A második negyedben már a megszokott alapcsapat volt a pályán szegedi részről, s ez az "egység" jól "muzsikált. A negyed első felét, nagyobb tudását érvényre juttatva 14-2-re nyerték a hazaiak, s megnyugtató előnyt szereztek. Szünetben 20 ponttal vezetett az USC.

Két triplával indult a második félidő, Mészáros Vivien távoli találatára Vinczepap Zsófia felelt távolról. A negyed első felében állandósult a 20 pont körüli szegedi előny. A 6 játékossal érkező egriek fáradni látszottak a negyed második felében, s ekkor a Szeged egy 9-2-vel közel 30 pontosra növelte előnyét. A befejező 10 perc forgatókönyve hasolította a harmadik negyedéhez. A szakasz második felét 13-4-re "hozták" a hazaiak, akik így éppen kétszer annyi pontot szereztek, mint az egyes időszakokban ügyesen játszó, lelkes egriek, akik egyébként 52-42-re megnyerték a lepattanóharcot.

Szöllősi volt az egyetlen, aki dupla-duolát ért el a meccsen (14 pont, 13 lepattanó), s Druzsba egyetlen ponttal maradt el ettől (9 pont, 13 lepattanó). Szegedi részről egy különleges dupla-duplához került nagyon közel Kőházi Fanni (10 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz).

USC Szeged - EKF SE 2 90-41 (14-17, 26-9, 27-6, 23-9)

Szeged: GYURICSKÓ 27/15, Masa 10, Kamenik 4, FEHÉR 13/3, HALÁSZ 12. Cs.: LISZKAI 9/3, HORVÁTH R. 15/3

Eger: Ribár 4, Sárosi 2, Tasnádi 4, SZŰCS 11, KATHI 20/3. Cs.: Nagy P., Perczel.

Az első 8 szegedi pont Gyuricskó András nevéhez fűződött. A vendég egriek egyik legjobbjukat, Gyurcsó Dánielt nélkülözve is bátor, ügyes játékkal rukkoltak ki, és Kathi Imre, valamint Szűcs Bogdán ponterőssége révén az első 10 percben jobbára vezettek, a végén 3 ponttal.

A második szakaszt a nagy kedvvel, s jól játszó Gyuricskó vezérletével egy 17-2-es "száguldással" kezdte az egyik meghatározó játékosát, Jáhni Bencét nélkülöző Szeged, s a nagy rohamban center Liszkai Dávidtól is érkezett egy tripla. A szakasz második felében kiegyenlítetté tette a játékot az Eger, 14 pontos hazai vezetéssel vonutak szünetre a csapatok.

A második félidőre az egri legénység elfáradt. Bár térfélcsere után Kathi kosarával kezdődött a játék, találatára zsinórban 16 ponttal feleltek a hazaiak, akik végül a papírformának megfelelően fölényes győzelmet arattak, de amíg erővel bírta, jól tartotta magát az egriek második csapata.

A lepattanó harcot 57-39-re nyerő szegedi csapatból Halász Levente (12-12 pont és lepattanó) és Fehér Ádám (13 pont, 12 lepattanó) ért el dupla-duplát, amelyhez Liszkainak (9-9 pont és lepattanó) sem hiányzott sok. A túloldalon Szűcs maradt el ettől egyetlen pattanóval (11 pont, 9 lepattanó).