11
2016
Simább volt, mint az eredmény mutatja
2016. február 11.  |  01:07
Jó kezdésével állva hagyta fővárosi vendégét a Petőfi SE, amelynek előnye a harmadik negyed végén már csaknem 30 pont volt. Az ELTE-BEAC tartását dicséri, hogy a záró szakaszban csaknem 10 pontra fel tudott jönni - de nyerni egy pillanatig sem volt esélye

ES Petőfi SE - ELTE BEAC 82-69 (20-6, 22-18, 26-19, 14-26)

Kozármisleny, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

Petőfi SE: DRAGASEVICS 15, FÖLDES 7/3, Pungor 3, Győr 4, SÜMEGI 19. Cs.: KOLLER 28/15, Szávai 6/3, Osiyemi

ELTE-BEAC: MOKOS 22/15, Jakucs 13/3, Gyurcsányi 3, CZIMER 20/3, Monok. Cs.: SZENTESI 9, Soltész.

Mindkét csapat első meccsét játszotta idén. A hazaiak, úgy tűnt, sokkal jobban hangolódtak rá a találkozóra, mint az erősen tartalékos, alkatra igazi palánk alatti, négyes-ötös poszton bevethető játékos nélkül elutazó fővárosiak, bár centerben hazai részről is voltak hiányzók. A Dragasevics-Földes-Sümegi trió jóvoltából, 5 perc után már 13-2-re vezetett a hazai csapat. Bár ekkor Mokos Dániel egy triplát, a folytatásban sem volt sok örömük a vendégeknek.

A második negyed elején Jakucs Balázs villanásainak köszönhetően tartotta a lépést a hazaakkal az ELTE, majd a két "nehéztüzér, Koller Tamás és Mokos "váltott" triplát, a félidő végéig állandósult a 15 és 20 pont közötti hazai vezetés.

Ez a harmadik negyed közepéig sem változott. 54-36-os vezetése után aztán döntő csapást mért ellenfelére a hazai együttes, Koller és Sümegi vezetésével egy 10-0-s rohammal csaknem 30 pontra nőtt a különbség.

Az ELTE becsületére legyen mondva nem tört meg. A záró szakaszban hazai részről már többnyire a kegészítő játékosok kaptak lehetőséget, a fővárosiak Mokos és Czimer Máté vezetésével 70-45 után egy 11-3-as, majd 78-57 után egy 10-2-es rohammal egészen tisztességesre "kozmetikázták" a harmadik negyed hajrájában még elég súlyosnak "kinéző" vereségüket.

Hazai oldalon Sümegi András 19 pontos, 10 lepattanós, az ELTE-BEAC részéről Czimer Máté 20 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el, Szentesi Bendegúz (9 pont, 11 lepattanó) pedig ettől csupán egyeten ponttal maradt el.