10
2016
Veszprémi diadal a soproni kosáresőben
2016. február 10.  |  02:28
Látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen a Veszprém, hol nagyobb, hol kisebb különbséggel, de végig vezetve tudott nyerni az egyik legjobbját nélkülöző SMAFC otthonában

SMAFC - PE Veszprém 88-95 (22-23, 13-27, 30-22, 23-23)

Sopron, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

SMAFC: NAGY G. 37/3, Szlávik, FORRAI 25/15, Tukovits, TÖRÖK 18. Cs.: Széplaki 3/3, Szőke, Gaál 3, Szegedi 2.

Veszprém: Herbel 2, NOVÁK 22/3, CZAKÓ 20, TAKÁCS 32/3, Kovács D. 8. Cs.: NAMÉNYI 9/3, Szeifert 2.

Az egész meccs olyan volt, mint egy érdekes üldözőverseny. A Veszprém kezdett jobban, s 6 pontos előnyt szerzett a nyitó szakasz közepén. A játékrész második felében Forrai Dániel tripláira építve 1 pontra feljött a SMAFC.

A második negyedben egyértelműen a szokásos Novák Patrik-Czakó Tamás-Takács András trió vezette Veszprémé volt, a szünetben 15 ponttal a vendégek.

A SMAFC azonban nem adta föl. Nagy Gergő vezérletével ellenfele után eredt, s a harmadik negyed második felében ismét volt Forrainak egy jó sorozata. Fokozatosan fogyott a Veszprém előnye, a záró szalasz közepén 3 pontra zárkóztak föl a hazaiak. A hosszú, folyamatos, koncentrált játék azonban sokat kivett az egyik legjobbját, Berneczeit Lászlót nélkülöző soproniakból, így a végjátékban újítani tudtak a vendégek, s végül megnyerték ezt a remek meccset.

Nagy Gergő 37 pontja mellé 8 gólpasszt osztott ki társainak. Török Balázs 18 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt. Vendégoldalon mindhárom remeklő kosaras dupla-duplával zárt. Takács 32 pontja mellé 12 lepattanót szedett, a 22 pontig jutó Novák és a 20-szal záró Czakó egyaránt 10-10 lepattanót szedett.