09
2016
Eger-DMSE 1-1
2016. február 9.  |  22:03
Egy győzelemmel és egy vereséggel zárta egri túráját a Debreceni Medikus SE. A papírfomának megfelelően az első számú egri csapat simán verte a debrecenieket, de a második számú egri együttesnél már jobbaknak bizonyultak.

EKF SE - DMSE 103-44 (36-9, 23-14, 21-12, 23-9)

Eger, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport

Eger: UNGI 13/3, Csabák 9/3, JAKAB 13/3, FREY 8/6, CSÁKVÁRI 19. Cs.: Megyes 2, FÜLÖP G. 11/9 HORVÁTH R. 4, Beák 2, Kis S, 5/3, SZABÓ G. 8/6, SZABÓ D. 9.

DMSE: Hanzel 1, Szűcs Bogdán 7, Oláh, Kalas, Mezei 6. Cs.: PALI 8, Varnyú 4, Kőrösi 3, BUJDOSÓ 7/3, Törköly 8.

Az Eger szerette volna hamar döntésre vinni a dolgot, szinte nekiesett megilletődötten kezdő riválisának. Az első negyed közepén elsősorban Csákvári Csaba és Jakab Zsolt vezérletével 15-3-ra vezettek, s a folytatásban sem "lassítottak". Remek dobóformát mutatva, az első negyed második felében 3 triplát dobva az első 10 perc végén közel 30 pontos előnyt szereztek a hazaiak, s ezzel gyakorlatilag el is döntötték a találkozót. A folytatásban Váczi Péter sokat cserélt, igyekezett minden játékosának bőven lehetőséget adni. Ha nem is volt annyira egyoldalú a játék, mint az első negyedben, de a folytatásban is egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, amely a papírformának megfelelően nagy különbségű győzelmet aratott.

EKF SE 2 - DMSE 37-69 (6-21, 12-16, 11-22, 8-10)

Eger, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

EKF 2: GYURCSÓ 11/3, Tasnádi 4, SÁROSI 4, Szűcs Bogdán 4, Kathi 5. Cs.: Ribár 3/3, Perczel 3/3, Nagy P., Herczeg, Duvancic 2.

DMSE: HANZEL 7, Pali 7/3, OLÁH 12/3, TÖRKÖLY 16/6, Mezei 6. Cs.: File, Varnyu, BUJDOSÓ 8, Kalas., SZŰCS BENCE 13.

Kezdésnek Törköly Péter "pörkölt be" egy triplát a keleti alsóházi rangdón, majd Oláh Márton talált be. Az első hazai pontok Gyurcsó Dániel nevéhez fűződtek. Törköly újabb triplát dobott, 5-2 után Törköly, és a debreceni Szűcs, Bence vezérletével egy 14-2-es rohamot bemutava jelentős előnyt szerzett a vendégcsapat.

A második negyed Gyurcsó, valamint Kathi Imre jóvoltából két hazai találattal indult, s a 10 pontos határ közelébe küzdötte vissza magát az egriek második csapata. Egy 6-0-t bemutatva ismét megnyugtatóvá vált az egri előny, majd állandósult a 15 pont körüli Medikus vezetés, a hazaiakat ekkor Szűcs Bogdán és Kathi próbálta versenyben tartani. A félidő végén Oláh triplájával egy híján 20 pontosra nőtt a különbség.

Térfélcsere után a DMSE próbálta gyorsan döntésre vinni a dolgot, s ez egy 10-2-vel indítva sikerült is a vendégeknek. A triplát is szerző Gyurcsó ugyan mindent megpróbált, hogy versenyben tartsa övéit, ám ekkor már más igazán nem tudott felnőni mellé. A negyed végére 30 pontra nőtt a debreceni csapat előnye. A záró 10 perc alacsony színvonalú játékot hozott, a DMSE játékosai második meccsük végére elfáradtak, ám így is biztosan nyertek, a meccs azonban egy szép hazai megmozdulással, Ribár Martin triplájával zárult.