08
2016
Biztos győzelmet ért a jó kezdés
2016. február 8.  |  23:42
Az első negyed közepén megnyugtató előnyre tett szert a DEAC a tartalékos TF ellen. A folytatásban ugyan szívósan küzdött, nem adta olcsón a bőrét a TF, de a debreceni siker egy pillanatig sem forgott veszélyben

DEAC-TFSE 83-62 (30-18, 21-14, 12-10, 20-20)

Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

DEAC: NAGY BENEDEK 11/6, NAGY BOTOND 21/15, GÁL 4, Patkovics 10, KISS L. 10. Cs.: Pék 5/3, Lippai 6, ASZTALOS 8, Szarka 2, Szakács 2, Jávor 2.

TF: Répási 4, Németh 5/3, MOHAY 15. BÓDI 10, Világi 12. Cs.: Erdész 9, MOLNÁR B. 7/3, Faragó.

Az erősen tartalékos TF az első percekben tudta tartani a lépést a debreceni együttessel. 5-5 után Nagy Botond tripláira építve, valamint a TF sorozatos eladott labdáiból könnyű ziccereket dobva egy 19-2-es száguldást jelentős előnyre tett szert.

A folytatásban elsősorban Erdész Dávid büntetőivel kezdett kapaszkodni a TF, s ez olyannyira sikerült, hogy a második negyed elején 10 ponton belülre kerültek a vendégek. Állandósult a 10 pont körüli DEAC-vezetés, majd a szakasz közepén egy 6-0-s futással már egy stabil "tízen túli" előnyt állandósítottak a hazaiak, a TF-et Bódi Bence próbálta versenyben tartani. A félidő végét pedig megnyomta a DEAC, s szünetig közel 20 pontosra növelte előnyét.

Térfélcsere után alacsony színvonalú játék mellett tartotta 20 pont körüli előnyét a DEAC. A záró negyedet 7-0-val kezdve - Mohay Péter vezérletével - 15 ponton belülre került a szívósan küzdő TF. Ezután azonban elsősorban a dupla-dupláig jutó Kiss Lajosnak köszünhetően újított a DEAC, amely egy 16-2-es rohamot bemutatva végképp lerázta magáról fővárosi riválisát, amely az utolsó pillanatig szívósan küzdött, de a hazai győzelmet nem tudta kétségessé tenni.