Kettős nyíregyházi siker a Közgáz ellen
08
2016
2016. február 8.  |  22:30

A Nyíregyháza-Közgáz kettős mérkőzésen a hölgyeknél sima hazai siker született. A férfiaknál nagyobb volt a küzdelem, annak a végén is a nyíregyháziak örülhettek.

NyF SE - Közgáz 79-58 (20-13, 27-12, 11-18, 21-15)

Nyíregyháza, egyetemi és főiskolai bajnokság, női keleti csoport

Nyíregyháza: TAKÁCS 16/6, Gömze 7/3, Popenko 10/6, FEKETE 16/3, PÁLL 14. Cs.: LIZÁK 15/3, Boros 1.

Közgáz: KOVÁCS P. 11/3, Vásárhelyi 5, SHIRIAN 15, Donkó 10, ABAHÁZY 14. Cs.: Péter 3.

Az elsősorban irányító poszton erősen tartalékos Közgáz a meccs első perceiben még tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Az 5. perctől az első félidő végiéig egyértelműen a remek csapatmunkát bemutató hazai együttes akarata érvényesült. Ebben az időszakban a Nyíregyháza - amelyben Páll Vivien, Fekete Dóra, Lizák Klára és Fekete Dóra is nagyot játszott - , 22 pontot vert fővárosi riválisára, a részeredmény 38-16 volt.

A második félidő kiegyenített játékkal kezdődött. A harmadik negyed második felében elkapták a fonalat a vendégek, és Shirian Fatime, valamint Abaházy Anna vezérletével 15 pontra feljöttek.

A záró szakasz elejét nagyon "megnyomták" a hazaiak, s egy 16-6-os futást bemutatva végleg edöntötték a meccset a maguk javára.

NyF SE - Közgáz 79-67 (20-20, 17-10, 23-23, 19-14)

Nyíregyháza, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

Nyíregyháza: BUS 16/9, CZURA 25/9, Vida 9/9, OLÁH 11/9, SZONDI Á, 10. Cs.: FÖLDESI 8/6, Szondi K.

Közgáz: VÁGVÖLGYI 25/15, Fazekas 3/3, Nagy Sz. 9/3, SEBŐK 18, DEBRECENI 11. Cs.: Szatmári.

Tartalékosan, különösen a mezőnyposztokon "foghíjas" alakulattal utazott le a Közgáz a szabolcsi megyeszékhelyre. A hazaiak kezdtek jobban, majd Vágvölgyi Ádám vezérletével a szakasz végégig ledolgozta hátrányát a Közgáz, s a második negyed közepéig tudta tartani a lépést az egyértelműen a triplákra építő hazaiakkal.

Szünet után még rátett egy lapáttal a Nyíregyháza, amely a szakasz elején Bus Iván, Czura Attila, valamint Vida Zoltán jóvoltából alaposan megszórta triplákkal a Közgázt, s 14 ponttal ellépett. A negyed második felében aztán a fővárosiaktól - elsősorban Vágvölgyitől - is beesett néhány távoli dobás. A vendégek a záró szakasz közepéig jól tartotta magát, állandósult a Nyíregyháza 5 és 10 pont közötti előnye. A hajrá a hazaiaké volt, s végül 14 hárompontos kosarat szerezve "legyűrték" a 6 játékossal játszó vendégeket.