Nyugaton a helyzet változatlan
02
2016
2016. február 2.  |  20:20
Az első negyed második felében egy szédületes öt perccel megnyugtató előnyt szerzett, s jól küzdő ellenfelével szemben azt végig meg is tartotta a férfi bajnok Szombathely.

SzOESE - PTE PEAC 93-75 (34-19. 20-16, 22-20, 17-20)

2016. február 1., Szombathely, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

SzoESE: SIMON B. 12/6, BAZSÓ 8/6, NOVÁK B. 10/6, MÉSZÁROS 14/6, SZABÓ B. 14. Cs.: Karagity 8, Földesi 6, KOZMA 6/6, HORVÁTH A. 9/9, GÁBOR 6, Balogh, Szanati

PEAC: Buday-Sántha 10, KOLTAI 19/3, Berkics, Fűzy 2, KIS M. 23. Cs.: Perényi 6.

Berkics Bence a vendégeknek szerzett vezetést, Bazsó Brúnó triplával felelt. A PEAC az első percekben tartotta a lépést a bajnokkal, ám 7-7 után egységes csapatmunkát és remek dobóformát bemutatva egy szédületes 25-4-es öt perces erődemostrációt tartva lényegében el is döntötte a meccset a címvédő, amely ebben az időszakban alaposan megszórta triplákkal a pécsi együttest. Ezt követően ugyan egy 8-0-val feljött a vendégcsapat, de a folytatásban a Szombathely sokat cserélve is végig tartotta az első egyedben szerzett megnyugtató előnyét.

A hat játékossal felálló PEAC-nak dicséretére váljék, nem adta fel, küzdött, harcolt, s bár nyerni nem volt esélye, nem adta olcsón a bőrét, s a dupla-dupláig jutó Kis Milán (23 pont, 15 lepattanó), valamint Berkics Bence, Koltai Tamás és a játékot ügyesen szervező Buday-Sántha Attila jóvoltából egy jó kis látványos, élvezetes meccset játszott a bajnokcsapat otthonában. Kéri Péter, a hazaiak mestere pedig annak örülhetett, hogy ezúttal is több jó teljesítmény érkezett együttesében a kispadról, s fiai ezúttal igazi csapatként kosaraztak, amit az összesen 29 gólpassz is jól mutat, amelyeket a bajnokcsapat játékosai a találkozó során egymásnak "kézbesítettek".