13
2016
Nagyot küzdött a Veszprém
2016. január 13.  |  00:13

Három negyeden át uralta a meccset a bajnok Szombathely a Veszprém ellen, ám ekkor elhitte, hogy megvan a meccs, s a vendégek a végén egy triplával akár meg is fordíthatták volna...

SzOESE - Pannon Egyetem Veszprém 74-70 (21-16, 22-14, 19-17, 12-23)

Szombathely, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

SzoESE: SIMON B. 18/6, NOVÁK B. 7, MÉSZÁROS 14/3, SZABÓ B. 18, Perak. Cs.: Bazsó 9/3, Horváth A. 5/3, Karagity 4, Gábor 1, Németh A. 1.

Veszprém: Herbel 4/3, NOVÁK P. 18, CZAKÓ 23, TAKÁCS 17, Kovács D. 2. Cs.: Naményi 2, Blaskovits 4.

Úgy tűnt, Simon Bence triplája megadja az alaphangot a bajnoknak egy jó kis (év)kezdésre. 7-3-ra el is léptek a hazaiak, ám ekkor a veszprémi Novák Patrik vezetésével egy 8-0-s futással fordított a vendégegyüttes. Mészáros Máte triplája óriási fordulatot jelentett, az ő és a két Bence, Simon és Szabó jóvoltából egy 12-0-s rohammal ellépett riválisától a Szombathely.

A folytatásban is jobbára a hazai együttes akarata érvényesült, fokozatosan lépett el ellenfelétől a bajnok. Már a második negyed közepén 15 ponttal vezetett Kéri Péter legénysége, és sokat cserélve a harmadik negyed végéig meg is tartotta ezt az előnyét.

A befejező etap elején ráadásul Mészáros újabb kosarával 17 pontos lett a címvédő előnye, s ez a különbség csaknem a záró szakasz közepéig megmaradt. 68-51 után előbb egységes csapatmunkával - a kiegészítő játékosok is villantak - egy 9-0-val 10 ponton belülre kerültek a vendégek. Ekkor még Simon és Szabó révén ismét 10 pontosra növelte előnyét a SzoESE. 72-62 után azonban a Czakó-Takács kettős egy 8-0-val 2 pontra felhozta a vérszemet kapó látogatókat a bizonytalanná váló hazai alakulattal szemben. Sőt, labdát is szereztek a vendégek, s az utolsó percben duplával egyelíthettek, triplával pedig fordíthattak volna. Ehelyett eladták a labdát, Mészáros pedig bebiztosította a bajnok győzelmét, amely három negyeden át könnyűnek tűnt, ám saját könnyelműségük, valamint a Veszprém dicséretes tartása miatt végül igen nehezen született csak meg.