15
2015
Szeged-Debrecen 1-1
2015. december 15.  |  22:43

Kettős USC-DEAC összecsapást rendeztek Szegeden. A hölgyeknél, nagy küzdelem után hazai siker született, a férfi mérkőzésen viszont a DEAC végig nagy fölényben játszott, és szinte kiütéses győzelmet aratott.

USC Szeged - DEAC 71-67 ( 14-10, 16-19, 23-19, 18-19)

Szeged, egyetemi és főiskolai bajnokság, női keleti csoport.

Szeged: Kőházi, KECSKÉS, Nagy L., FÖLDI, ZSÍROS. Cs: BARABÁS, MÉSZÁROS V.

DEAC: GÁL, SZABÓ, Jávor, GÖTTLINGER, Chvatal. Cs: STEKLER, Papp A.

Nehezen melegedtek be a felek, 5 perc után 4-3-as DEAC vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor egységes csapatmunkával egy 7-0-s rohamot bemutatva fordítottak, s megugrottak a hazaiak, akik ennek köszönhetően vezettek 10 perc után.

A második szakasz elején Földi Alexandra villanásainak köszönhetően ismét megugrott az USC, a DEAC Szabó Réka és Göttlinger Anna eredményessége révén tartotta a lépést vendéglátójával. A félidő végén Gál Annamária is villant két duplával, s egy 6-0-s rohammal szünet előtt 1 pontra feljöttek a debreceniek.

Térfélcsere után továbbra is ott a Szeged nyakában a DEAC, ám fordítani nem tudott. A negyed közepén Kecskés Fanny és Kőházi Fanni villanásaival ismét megugrott a hazai együttes, ám Papp Alexandra triplája, s Szabó Réka újabb találata után 1 pontra zsugorodott a hazai előny. 41-40 után új erőre kaptak a szegediek, s Kecskés hármasára épíve egy 7-0-lal 8 ponttal megugrottak. A negyed végén Göttlinger és Gál révén próbált tapadni vendéglátójára a DEAC, de hazai részről ekkor Mészáros Vivien tett sokat azért, hogy ne legyen még szorosabb az állás. A befejező 10 perc előtt 5 ponttal az USC.

A negyedik negyed elején Földi lépett elő vezérré hazai oldalon, két triplájára alapozva egy 12-2-es bő 3 perccel indítva a szakaszt, 13 pontosra nőtt a Szeged előnye. A DEAC azonban egy hete a Közgáz vendégeként is nagyot hajrázott, s a negyed közepén Szabó és Göttlinger vezetésével Szegeden is bemutatott egy 12-2-es "száguldást", 5 pontra felzárkózva. Kecskés lendítette át a holtponton a hazaiakat, ám az utolsó percben triplát majd duplát is szerezve Göttlinger 2 pntra felhozta a DEAC-ot. Gyorsan szabálytalankodtak is a vendégek, ám Mészáros értékesítette a büntetőket, így egy ha fordulatosnak nem is mondható - hiszen az első negyed közepétől végig a Szeged vezetett - izgalmas, színvonalas meccsen az USC legyőzte a Debrecent.

USC Szeged-DEAC 50-134 (18-30, 13-39, 8-36, 11-29)

Szeged, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

Szeged: GYURICSKÓ 15/9, MASA 8/6, Horváth R. 2, Fehér 7/3, Halász 6. Cs: JÁHNI 9, Zabala 2, Csúcs 2, Kovács J.

DEAC: NAGY BENEDEK, 14/12, NAGY BOTOND 35/27, PÉK 22/12, Szarka 9/3, KISS L 16. Cs: LIPPAI 22, Szendrei 2, GÁL 4, Jávor 9/3.

Nagy Botond triplájával indult a meccs, majd 3 perc elteltével már 10-0-ra vezetett az esélyeshez méltó, lendületes, pontos játékkal kezdő DEAC. Gyuricskó András 2, valamint Masa Tamás 1 triplájával 15-9-re még feljött a DEAC, de utána a vendégek két káprázatos dobófotmát kifogó játékosa, Nagy Botond és Pék Dávid 1-1 triplájára épített 8-0-lal ismét megugrott a DEAC, s megnyugtató előnnyel zárta a nyitó negyedet. A második negyed elején Pék, Nagy Botond, valamit Jávor hárompontosaira alapozva lényegében el is döntötte a meccset a DEAC. A debreceniek a második negyed első felét 20-2-vel hozták, előnyük 30 pontosra nőtt. A Szeged 50-20-as debreceni vezetésnél beletörődött a vereségbe, a folytatás DEAC-örömjátékot hozott - időnként egy-egy hazai felvillanásasal.

A debreceniek szédületes dobóformát nyújtottak, a triplákat - főleg, ha azt nézzük, hogy idegenben játszottak - szenzációsan közel 53%-os pontossággal (19/36) dobták, Nagy Botond pedig hihetetlen napot fogott ki, az ő triplamutatójára közel 82%-is triplamutatójára (9/11) nehéz szavakat találni.