110 pontot dobott a DVTK
15
2015
2015. október 15.  |  23:20

A DVTK nagyarányú győzelemmel érvényesítette a papírformát. A női NB I. A csoportjának 3. fordulójában már csütörtökön megrendeztek egy mérkőzést. A DVTK-BEAC összecsapás pillanatok alatt eldőlt, nyolc perc után 22-3-as hazai vezetést jelzett az eredményjelző. Az első negyed hajrájában Süle triplájával próbált zárkózni a  BEAC, tíz perc után 28-9 volt az állás.

Innen már csak a különbség volt kérdéses, a második negyedben gyorsan harminc pontra duzzadt a hazai előny, a félidő végéhez közeledve 58-20-ra húzott el a DVTK. Maikel Lopez minden nevezett játékosának lehetőséget adott. A DVTK keretéből hatan is átlépték a kétszámjegyű pontot. Három negyed után már 85 egységnél tartottak a hazaiak, a záró játékrészben Czank triplájával lépte át a DVTK a 100 pontos lélektani határt.

A 110-44-es győzelemből Brewer 16, Czank 15 ponttal vette ki a részét. A BEAC együtteséből Süle jutott 10 pontig.

DVTK Miskolc - ELTE-BEAC Újbuda 110-44 (28-9, 30-11, 27-13, 25-11)

Miskolc, 500 néző. V: Frányó, Bognár, Jurák

DVTK: Horváth B. 2, CZANK 15/6, Rasheed 6, BREWER 16/3, Horti 12. Cs: Szécsi 12, Bálint 7/3, Szabó P. 8, Liktarovics 5, JOVANOVICS 13, Strange 14/3. Edző: Maikel López

ÚJBUDA: Pusztai S. 2, Pál 10, Bagi 2, Pusztai P. 2, Barnai 6. Cs: Reiner 2, György, Király, Zana, Kádár 5/3, Horváth Sz. 3, SÜLE 12/12. Edző: Balogh Judit

Kipontozódott: Barnai (31. p.)

Maikel Lopez: - Megpróbáltunk nagy iramot diktálni, az edzésen gyakoroltakat megvalósítani a mérkőzésen. Folytatjuk a munkát, és sok sikert kívánok a BEAC-nak a szezon során!

Balogh Judit: - Nem gondolom, hogy nekünk ma is nyerni kellett volna, nem is erre készültünk. Hosszú évek után tértünk vissza az A-csoportba, ráadásul amatőrök vagyunk külföldiek nélkül, van mit tanulnunk. Próbálunk minden mérkőzésen egy fél lépéssel előre lépni, hogy leglésőbb az osztályozóra összeérjen a csapat.