Női NB I. A-csoport: Ez történt a 2. fordulóban
13
2015
2015. október 13.  |  17:00
Elmaradtak az izgalmak Zalaegerszegen

A CMB Cargo UNI Győr a vártnál simábban, 87-64-re legyőzte idegenben a Zalaegerszeget. A vendégek, akik már az első negyedben meglógtak tizenegy ponttal, fokozatosan őrölték fel riválisukat. Érdekesség, hogy amióta Völgyi Péter a győriek edzője, azóta most először tudott csapatával Zalaegerszegen nyerni.

ZTE NKK – CMB CARGO UNI Győr 64-87 (11-22, 21-22, 21-24, 11-19)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 200 néző
V.: Györffy P. A., Praksch P., Gelencsér Gy.
ZTE: Nagy 12/3, Velkey 6, Böröndy 14/3, Szélesy 14/6, Horváth 7. Csere: Orsó 3/3, Jurkó 2, Szalay 6.
Győr: Radocaj 10/3, Horváth-, Laklóth 5/3, Goree 31, Grigalauskyte 19. Csere: Takács -, Varga 12, Pap -, Koch 3/3, Török 5/3.

Miskolcon győzött a Cegléd

Hatalmas meglepetést okozott Cziczás László csapata, a Cegléd azzal, hogy január után ismét győzni tudott Miskolcon. Hullámzó, változatos és fordulatos játékot hozott a találkozó, hol egyik, hol másik gárda vezetett, a győztes találatot végül Maja Skoric szerezte, 4 másodperccel a lefújás előtt.

Aluinvent DVTK Miskolc – Ceglédi EKK 69-71 (16-27, 24-7, 19-19, 10-18)
Miskolc, 1100 néző
V.: Pozsonyi L., Gyuris P., Goda L.
DVTK: Horváth B. 11/9, Rasheed, Liktarovics 7/3, Brewer 21/6, Horti 7. Csere: Bálint R. 3, Szécsi 4, Czank 5/3, Jovanovics 11, Bach -.
Cegléd: Medgyessy 8, Szabó II. 18/12, Katona, Skorics 18/6, Makszimovics 21. Csere: Szepsi -, Kobolák 2, Serbán 4, Ruttner -.

Szekszárdi pofon a PINKK-nek

Az Atomerőmű KSC Szekszárd ugyan az első körben vereséget szenvedett Sopronban, de helyenként kifejezetten jól játszott, a PINKK pedig hozta a kötelező győzelmet a ZTE ellen. Mindenképpen a vendégek számítottak a találkozó esélyeseinek, ám Magyar Gergely együttese hatalmas bravúrt végrehajtva, igazi csapatként küzdve végül nyolc ponttal legyőzte a komlóiakat.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PINKK-Pécsi 63–55 (25–15, 14–18, 9–19, 15–3)
Szekszárd, 400 néző
V.: Jakab L., Rácz Zs., Kovács N.
Szekszárd: Studer Á. 10, Scsekics 8/3, Theodoreán 10, Őri 6/3, Demirovics 11. Csere: Mansaré 6, Studer Zs. 3, Barber 9, Tamis -, Rimarenko -.
PINKK: Ruják 1, Nagy D. 2, Drammeh 20/3, Vucsetics 8, Tunstull 13. Csere: Handy 10, Gémes-Sarok -, Sánta 1, Kovalcsik -, Seri -.

Győzelemmel hangolt az Euroligára a bajnok

Egy percig nem volt kérdéses a győztes kiléte a bajnok és az újonc összecsapásán. Az UNIQA Sopron pontgazdag találkozón 93-52-re verte az ELTE-BEAC Újbudát, ezzel Sterbenz László lányai magabiztos győzelemmel hangoltak az Euroliga rajtjára. Az utolsó negyedet ugyan a fővárosiak hozták 12-6-ra, ám addigra a hazaiak már kiengedtek és jócskán visszavettek a tempóból.

UNIQA Sopron – ELTE-BEAC-Újbuda 93-52 (25-18, 35-17, 27-5, 6-12)
Novomatic Aréna, 300 néző
V.: Hervay T., Horváth A., Csabai-Kaskötő B.
Sopron: Fegyverneky 5/3, Simon Zs. 15/15, Wéninger 3/3, Halvarsson 15, Krnjics 17. Csere: Crvendakics 10/6, Ciglar 3/3, Zsovár 15/9, Dubei 2, Határ 6, Böröndy 2.
BEAC: Pusztai S. 12, Pál Sz. 7/3, Pusztai P. 10/3, Horváth Sz. 2, Barnai 8. Csere: Bagi 8, György -, Reiner 4, Király -, Gocsmann 1, Zana -.

Ráijesztett a Vasas a PEAC-ra

Hozta a kötelezőt hazai pályán a PEAC-Pécs, ám nem adta könnyen a bőrét a Vasas, hiszen a 32. percben még 50-50 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban dobópárbaj alakult ki, mely a baranyaiaknak kedvezett. A PEAC egy 16-0-s rohammal megrázta magát, és megszerezte a győzelmet.

PEAC-Pécs - MKB Euroleasing Vasas 71–58 (23–7, 17–23, 8–15, 23–13)