Fölényes győri győzelem Zalaegerszegen
13
2015
2015. október 13.  |  02:14

Bár az elmúlt két évben nem sok babér termett a Győrnek Zalaegerszegen, ezúttal is esélyesként utaztak Völgyi Péter tanítványai a zalai megyeszékhelyre. Bajnoki és felkészülési meccseken is rendre a ZTE nyert ebben az időszakban, akárcsak legutóbb a Göcsej-kupán is, ahol 61-56 lett a végeredmény. Ez a sorozat önbizalmat kellett hogy adjon a hazaiaknak, de az erősebb játékosállomány a vendégek javára billentette az esélyeket.

Úgy látszik, hogy a győriek tanultak a közelmúlt hibáiból, lendületes kezdéssel azonnal magunkhoz ragadták a vezetést (10-20). A hazaiak kapaszkodtak a második negyedben, de fordítaniuk, sőt igazából szorossá tenniük a párharcot sem sikerült. A második félidőben egyre inkább elhúztak a vendégek (35-55). Gáll Tamás időt kért, hiszen csapata egyre kevésbé bírt a rendkívül hatékonyan kosarazó Goree-Grigalauskyte duóval, akik a palánk alatti területet uralták, Ekkor állandósult a 15-20 pont közötti győri előny, és eldőlni látszott a mérkőzés. A záró játékrészben a zalaiak agresszív védekezésükkel közelebb férkőztek riválisukhoz (60-68), de itt megtört a lendületük és a végére el is fáradtak, amit a rutinos vendégek kihasználtak, és megérdemelten nyertek.

ZTE - CMB Cargo-UNI Győr 64-87 (11-22, 21-22, 21-24, 11-19)

Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Győrffy, Praksch, Gelencsér.

ZTE: Nagy D. 12/3, Velkey 3, Böröndy 14/3, Szélesy 14/6, Horváth Zs. 7. Cs.: Szalay 6, Orsó 3/3, Jurkó 2. Edző: Gáll Tamás.

Győr: Radocaj 10/3, Laklóth 5/3, Horváth K., Goree 31, Grigalauskyte 19. Cs.: Varga Zs. 12, Török 5/3, Pap, Takács, Koch 3/3, Kovács V. 2. Edző: Völgyi Péter.

Gáll Tamás: - Megérdemelten nyert a Győr, sokat hibáztunk, ennek a következménye a súlyos vereség.

Völgyi Péter: - Zalaegerszegen nehéz dolgunk volt az elmúlt időszakban, ezért is szép teljesítmény ez a fölényes győzelem.