Női Amatőr Bajnokság, Keleti csoport
12
2015
2015. október 12.  |  19:57
A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában hét végére két mérkőzés maradt. Az egyiken hazai, a másikon vendégsiker született.

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi Kosárlabda Egylet 76-59 (29-7, 15-21, 17-11, 15-20)

Az összecsapás lényegében az első negyedben eldőlt, a hazaiak "állva hagyták" a megfiatalított szegedi együttest. 10 perc után 22-vel vezetett a Nyíregyháza, amelynek ezúttal egyértelműen a meglehetősen ritka, ám annál értékesebb dupla-duplát (27 pont, 12 szerzett labda) elérő Papp Klaudia volt a vezére. Farkasinszki Orsolya dupla-dupla közelében teljesített (14 pont, 8 lepattanó). Szegedi részről egyedül Tóth Cecília jutott 10 pont fölé (16), viszont a három 16 éves játékos, Radócz, Soós és Jáhni is meg-megvillant, 17 pontot hoztak össze együtt.

Kiss Lenke KS - Aluinvent DVTK Miskolc U23 58-87 (22-23, 14-21, 11-25, 11-18)

Az első fordulóban Szegeden kis híján diadalmaskodó KLKS ezúttal 15 percen át tudta tartani a lépést ellenfelével. A második negyed közepén 29-27-re vezetttek a diósgyőri fiatalok, utána pedig fokozatosan elhúztak, a harmadik negyedben el is döntötték a meccset. A diósgyőriek dolgát leginkább Básti Gabriella próbálta megnehezíteni (25/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda), s iidőnként felnőtt mellé Szabó Enikő (13/9 pont, 3 gólpassz), bár nála a 6 eladott labda ront az összképen. Diósgyőri részről Sikora Emőke tett sokat a magabiztos győzelemért (29 pont, 9 lepattanó). A 192 centire nyúlt Bartucz Daniella dupla-duplát ért el (16 pont, 10 lepattanó), Arad Zsófia pedig 14 ponttal és 7 lepattanóval zárt.