Hihetetlen izgalmak Pakson
11
2015
2015. október 11.  |  13:10

A paksi rangadón a Szolnok kezdett jobban, a hazaiak mintha az öltözőben ragadtak volna, nyolc perc után 21-0-ra vezettek a vendégek. Bár innentől az előnyük lassan fogyni kezdett, a harmadik negyed közepéig nem sok jel utalt a hazai fordításra.

A harmadik játékrészben, Natjazko kosara után 51-37-re vezetett az Olaj, de ekkor nagy hajrát indított a paksi csapat. Remek küzdőszellemüknek köszönhetően sikerült is az egyenlítés, és végül a hosszabbítás kiharcolása.  Medve Máté két sikeres büntetőjével alakult ki a rendes játékidő végeredménye (70-70).

A hosszabbításban is úgy tűnt, a Szolnoké lesz a meccs, de innen is volt visszaút a hazaiaknak. Az utolsó másodpercekben megint Medve mentette meg csapatát, ezúttal egy hármassal (89-89). A második extra öt percben is a paksiaké volt az utolsó kosár, ezúttal Rakocsevics volt a megmentő (98-98).

A harmadik öt percben a hazaiak kihasználták a lélektani előnyt, hogy többször is vesztett helyzetből hozták vissza a meccset, és Tóth Ádám, valamint Donald Robinson pontjaival megléptek. A paksiakkal ellentétben a bajnoki címvédő már nem tudott újítani. Az ASE győzelméhez a csattanót a 29 pontig jutó Troy Barnies hármasa jelentette (118-107).

Bár a szolnokiak vereséggel távoztak, mindenképpen dícséretet érdemel Vojvoda Dávid, aki 42 ponttal zárt.

Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj 118-107 (8-23, 16-14, 23-17, 23-16, 19-19, 9-9, 20-9), háromszori hosszabbítás után.

Paks, 1100 néző.

Paks: Dunn 14, Medve 11/9, Barnies 29/9, Szabó Zs., Rakocsevics 13. Csere: Robinson 24/6, Kovács Á. 7/3, Eilingsfeld 7/3, Tóth Á. 13, Will.

Szolnok: Craft 3/3, Green 19/3, Vojvoda 42/12, Milosevics 3, Keller Á. 11/3. Csere: Natjazko 17/9, Wittmann 8/6, Gregory 2, Kovács G. 2, Peringer, Zsíros.

Schmidt Béla: - Hihetetlen mérkőzés volt, nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Mindvégig bíztunk benne, hogy sikerül a fordítás, és a végén siker koronázta az erőfeszítéseinket.

Dragan Alekszics: - Óriási mérkőzést játszottunk. Hatalmas előnyt engedtünk ki a kezünkből, ennek nem szabad többet előfordulnia. Sajnos a sorsdöntő helyzetekben a Paks teljesített jobban.