Női NB I. A, az 1. forduló összefoglalója
08
2015
2015. október 8.  |  16:03

Igencsak hosszúra nyúlt az első forduló a nőknél, hiszen múlt héten csütörtökön a Vasas-Diósgyőr találkozóval kezdődött, és tegnap a Cegléd-BEAC (képünkön) mérkőzéssel fejeződött be.

Harminc pontos vereséggel kezdett az újonc

Utóbbi összecsapáson a hazaiak (képünkön) már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, és hamar magabiztos előnyre tettek szert. A szünet után aztán egy 10-0-s rohammal végleg eldöntötte a mérkőzést Cziczás László csapata, az újonc a harmadik negyedben mindössze öt pontra volt képes. Érvényesült a papírforma, összességében a harminc pontos különbség is reálisnak mondható.

Ceglédi EKK - ELTE-BEAC Újbuda 79-49 (25-13, 15-15, 22-5, 17-16)

Cegléd, 250 néző

V: Gál, Sallai, Vida J.

Cegléd: Szabó II. 7/3, Medgyessy 8, Katona 8, Skorics 17/3, Makszimovics 7. Csere: Kobolák 17, Szepsi -, Serbán 9, Vasas 2, Ruttner Zs. 2, Filipowicz 2.

BEAC: Pusztai S. 24, Pusztai P. 5, Reiner -, Barnai 4, Bagi 2. Csere: Gocsmann 2, György 4, Király -, Pál Sz. 6, Horváth Sz. 2.

Ráijesztett a ZTE a PINKK-re

Megszenvedett hazai pályán a PINKK Pécsi 424 a Zalaegerszeggel. A 13 pontos hazai győzelem csalóka, mert Gáll Tamás lányai sokáig szívósan tartották magukat, sőt három negyeden keresztül vezettek is (nem egyszer tíz ponttal is). A végére azonban elfáradtak a vendégek, és Binta Drammeh extra teljesítményének köszönhetően az utolsó etapban fordítottak, és nyertek a komlóiak.

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 76-63 (13-17, 18-20, 21-17, 24-9)

Komló, 400 néző

V: Söjtöri, Makovsky, Radnóti

PINKK: Ruják N. 4, Drammeh 22/9, Nagy Dorottya -, Handy 10/3, Tunstull 22. Csere: Vucetic 4, Gémes-Sarok 8, Sánta 4, Kovalcsik 2.

ZTE: Nagy Dóra 10, Böröndy 14/6, Szélesy 5/3, Velkey 10/6, Horváth Zs. 12. Csere: Orsó 3/3, Szalay 9, Jurkó -.

Hozta a kötelezőt a DVTK

A szezonnyitón a Diósgyőr érvényesítette a papírformát, miután idegenben szép lassan felőrölte a legutóbb bravúrral bennmaradó Vasast. Maikel Lopez lányai a második negyedben több mint tíz, a félidőben pedig már közel húsz ponttal (47-29) vezettek. A harmadik negyedben a két együttes között 20-25 pont környékén mozgott a differencia, amely a végére már a harminc pontot ostromolta.

Vasas - ALUINVENT DVTK 55-88 (13-22, 16-25, 17-22, 9-19)

Pasaréti út, 150 néző

V: Hervay, Csabai-Kaskötő, Vida

Vasas: Cymmer 6/3, Aho 8, Adamecz 14/3, Bajnóczi 7/3, Dobos -. Csere: Zsilinszky 5/3, Solymosi, Gundel-Takács 2, Tóth T. 1, Farkas F. 12, Markó -, Kulcsár B. -.

DVTK: Horváth B. 8/6, Bálint 2, Szécsi 8, Brewer 16, Horti 5. Csere: Rasheed 9/3, Liktarovics 10/3, Jovanovics 16, Czank 6/3, Bach -, Szabó P. 6, Strange 2.

Egy félidőig bírta a Szekszárd Sopronban

A címvédő UNIQA Sopron huszonnégy ponttal győzte le az Atomerőmű KSC Szekszárdot. Pedig nem indult könnyen a találkozó a hazaiak szempontjából, hiszen a nyáron alaposan megerősödött tolnai csapat az első negyedet megnyerte (14-18), és még a félidőben is csak négy pontos hátrányban volt (35-31). A szünet után aztán erőt demonstrált a bajnok, elfáradt a Szekszárd, a harmadik negyed végén már 52-38 állt az eredményjelzőn. A záró felvonás már csak formalitás volt, egyre jobban nyílt az olló, így végül a Novomatic Arénában sem született meglepetés.

UNIQA Sopron - Atomerőmű KSC Szekszárd 73-49 (14-18, 21-13, 17-7, 21-11)

Sopron, 1000 néző

V: Frányó, Surányi, Bognár

Sopron: Ciglar 4, Fegyverneky 6, Dubei 2, Crvendakics 18/6, Krnjics 10. Csere: Halvarsson 14, Simon 8/3, Wéninger 5/3, Zsovár 5/3, Határ 1.

Szekszárd: Studer Zs. -, Theodoreán -, Rimarenko 12, A. Mansaré -, Barber 8. Csere: Studer Á. 7, Sekics 8/6, Őri 5/3, Demirovics 4, Simon A. -, Tamis 5/3.

A Győr nyerte a szezon első rangadóját

Már rögtön az első forduló hozott egy nagy meccset: a tavalyi bronzcsata „visszavágóját". Az első félidőben teljesen kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a szünetben 32-32-es döntetlen volt az állás. A hazai pályán játszó győriek aztán a harmadik negyedben meghozták az áttörést, lépéselőnybe kerültek, és bár a PEAC a végére felzárkózott, fordítani már végül nem tudott.

CMB CARGO UNI Győr - PEAC-Pécs 68-65 (21-19, 11-13, 24-16, 12-17)