Győzelemmel kezdte a női bajnokságot a Cegléd
08
2015
2015. október 8.  |  05:01

A ceglédi lányok már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első negyed végén Serbán Anett kosarával 25-13-ra vezettek. A második szakasz elején felkapaszkodott a fővárosi csapat, de Cziczás László időkérése után visszaállt a kétszámjegyű különbség. A félidő utolsó pontjait Medgyessy Dóra szerezte, ezzel alakult ki a 40-28-as félidei állás.

A harmadik etap bizonyult a sorsdöntőnek, melyet egy 10-0-ás rohammal indított a Cegléd. Balogh Judit időkérésekkel próbálta felrázni az övéit, de ekkor már nem lehetett megállítani a hazai hengert. Ebben a negyedben mindössze öt pontot szerzett a BEAC. és közel harmincpontos hátrányban találták magukat. A záró felvonásban már csak a győzelem különbsége volt a kérdéses. Ceglédi oldalon mindenki pályára lépett, ez a negyed szorosan is alakult.

A 79-49-es hazai sikerből Maja Skoric és Kobolák Cintia 17-17 ponttal vette ki a részét, míg a másik oldalon Pusztai Sára 24 pontig jutott.

Ceglédi EKK - ELTE-BEAC Újbuda 79-49  (25-13, 15-15, 22-5, 17-16)