06
2015
2015. október 6.  |  22:49

KTE Duna Aszfalt - EKF Eger KOK SE  81-78 (23-12, 19-16, 26-23, 13-27)

Simának indult, izgalmas lett a vége. Három negyeden át egyértelműen a kecskeméti fiatalok akarata érvényesült. A 23-12-re nyert első negyedre, valamint Jakab (29/21 pont) és Koller (20/12 pont) távoli találataira építve három negyed után biztos győztesnek látszottak a hazaiak, 17 ponttal volt ekkor az előnyük (68-51). A befejező etap is hazai kosárral kezdődött, ám 73-54 után - elsősorban a végül 10/15-ös mezönymutatóval 26/15 pontig jutó Máté Balázs vezérletével - a negyed közepére egy 14-1-es rohammal szorossá tette a meccset az Eger. Sőt, a végjátékban77-76-ra zárkóztak fel, de ekkor Jakab hetedik triplája megadta a kegyelemdöfést a jól küzdő egrieknek.

A találkozón valóságos triplaeső volt, a hazaiak csaknem 50 %-os pontossággal 14-et dobtak be 30-ból, de a vendégek találati aránya sem nevezhető rossznak (7/17). Érdekesség, hogy a Kecskemét sokkal pontatlanabb volt büntetőből (3/9), mint a hárompontos vonalon kívülről.