Újonc győzelem az NB I. B-ben
05
2015
2015. október 5.  |  13:55

Kilenc évnyi várakozás után eljött a pillanat, újra B-csoportos meccset láthatott a miskolci Körcsarnok közönsége.

Kissé lámpalázasan kezdtek a hazaiak, az első percekben vezettek is a Kaszások, ám a negyed közepén egy 7-0-ás rohammal fordítottak a hazaiak. A MEAFC a második negyedet 9-0-val indítva kézszámjegyűre növelte az előnyét, és ettől kezdve érdekes üldözőverseny vette kezdetét. Kováts Róbert (20 pont, 8 lepattanó) és Sebők Tamás (14/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével többször is szorossá tudták tenni a meccset a Kaszások, ám a 22/9 pontig jutó Drahos Gábor vezette miskolciak rendre visszaverték a vendégek felzárkózási kísérleteit. A lepattanózást 44-30 arányban megnyerő hazaiaktól Szojka Gábor remek mezőnymunkája érdemel még említést, 9 pontja mellé 10 lepattanót is szerzett.

MEAFC - Óbudai Kaszások 87-81 (21-19, 23-16, 21-25, 22-21)

Fotó:AmbZolphoto