A Paks átgázolt a Kaposváron
03
2015
2015. október 3.  |  20:19

Mindkét oldalon volt meglepetés az összeállításban, a hazaiaknál Robinson, a vendégeknél Jones került be az utolsó pillanatokban. A vendégek jól kezdtek, Fodor és Jones kosaraival a negyed végére nyolcpontos kaposvári előnyt mutatott az eredményjelző (14-22). A második negyed elején tovább nőtt a különbség, 12 pontos hátránynál Medve hármasával indult a nagy fordulat, bár a félidő végéig csak kisebb lépésekkel közelített az Atom, és végül egy pontosra faragták a hátrányukat a szünetre (36-37).

A gyökeres változás fordulás után állt be, egy 11-0-ás hazai roham után teljesen összetörtek a vendégek, és szinte minden támadásuk balul sült el, több, mint 6 percig nem tudtak a gyűrűbe találni. Ez azonban csak csak a kezdete volt a lejtmenetnek, Dunn vezérletével tovább robogott a Paks, és a a harmadik negyed végére már több, mit húsz volt közte. A negyedik negyedre sem változtak a dolgok, a Kaposvár néha talált csak be, míg a hazaiak tetszés szerint érték el pontjaikat, aminek nem is lehetett más a vége, mint kiütéses paksi siker.

Schmidt Béla (Paks) : Az első félidőben támadásban nem találtuk a ritmust, a szünet után viszont nagyon elkaptuk a fonalat.

Szrecsko Szekulovics (Kaposvár) : Az első félidei jó játékunk után érthetetlenül összeomlott a csapat. Szégyellem magam a látottak miatt.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 91-48 (14-22, 22-15, 28-4, 27-7)

Paks: Dunn 10, Medve 5/3, Barnies 8, Szabó Zs. 8/6, Rakocsevics 17.  Csere: Kovács Á. 11/3, Tóth Á. 16, Robinson 5/3, Eilingsfeld 3, Will 5/3, Gulyás 2.

Kaposvár: Mijajlovics 11/9, Fodor 6/3, Jones 7, Hendlein 6, Spica 9.  Csere: Baki, Benke 7, Horváth M. 2, Kocsis, Papp, Szőnyi.