30
Sep
2015
2015. szeptember 30.  |  02:53

Pontgazdag, magas színvonalú mérkőzéssel hangolt a hétvégén kezdődő szezonra a két dunántúli csapat.

Az első negyed hatalmas dobópárbajt hozott, gyors, dinamikus támadójáték jellemezte ezt a periódust. A hazaiaknál Fodor és Spica, a vendégeknél Spurlock dobott ellenállhatatlanul, utóbbi három triplát is jegyzett a nyitó negyedben. Sok pont esett (27-28), várható volt, hogy a kisszünetben a szakvezetők szigorúbb védekezést kérnek. Ennek meg is lett az eredménye, különösen a fehérváriaknál talált meghallgatásra az edzői dörgedelem. A hazaiak szinte csak büntetőből vagy kiszorított helyzetből, bravúrkosárral találtak be. El is léptek a vendégek, szünetre hét pontra nőtt az előnyük (38-45).

A folytatásban Lóránt Péter (képünkön) lépett elő főszereplővé, futószalagon szállítva a pontokat. Hazai oldalon is megtalálták a dobóformát Fodorék, de az összes felzárkózási kisérletüket visszaverték a fehérváriak. A záró etapban Mijajlovics két triplája egész közel hozta a fordítás esélyét, de Lóránték mindig a megfelelő pillanatban találtak be, lehűtve ezzel a kaposvári reményeket.

Kaposvári KK - TLI-Alba Fehérvár 81-92 (27-28, 11-17, 22-27, 21-20)

Kaposvár: Fodor 21/3, Benke 11/3, Baki 5/3, Hendlein 12/3, Spica 17.  Csere: Mijajlovics 11/9, Grebenár 2, Horváth M., Papp P. 2.

Alba: Simon 5/3, Myles 6/, Markovics 4, Spurlock 21/15, Lóránt 22/3.  Csere: Csorvási 14, Supola 1, Tóth P. 6, Saunders 10/6, Filipovity 3/3.