Szolnoki VSI - Budapesti Honvéd 75-49
29
2015
2015. május 29.  |  08:51
A pontosabb Szolnok elhúzott közel tízpontos előnyre a találkozó elején, s onnantól kezdve csak arra ügyelt, hogy tartsa előnyét. Néha még a könnyelműsködés is belefért, hiszen amikor közelebb jött hozzá a Honvéd, akkor szélvészgyorsan változtatott az eredményen. Ilyesmi történt a második negyed elején is, amikor 16-13-ról pillanatok alatt 26-13, majd 28-13 lett az eredmény. Húsz pont fölé is szinte észrevétlenül, nagyon könnyedén jutott el a Szolnok (18. perc: 34-14). Az első félidő végén tovább nőtt a különbség a két csapat között (20. perc: 41-17). Szünet után sem változott a játék képe. A szolnoki gárda könnyedén őrizte előnyét, a Honvéd pedig küzdött, ám sok volt a hiba. Az izgalommentes meccs második félidejének az volt az egyetlen említésre méltó momentuma, hogy 20 pont alá csökkent a különbség (35. perc: 63-45). Ez is csak átmeneti volt és rövid ideig tartott, s a meccs hajrájában ismét a szolnokiaké volt a főszerep.

Szolnoki Zoltán edző: Az első negyed alapján még úgy tűnt, hogy szorosabb lesz a találkozó. A Honvédban van 1-2 sérült kulcsjátékos, s emiatt nem azt nyújtotta a csapat, ami elvárható. Előny volt ez számunkra, hiszen pihentetni tudtam.

Pálfi Jenő edző: Az első félidőben szétestünk. Jól játszott a Szolnok, gratulálok az ellenfelünknek.