Vasas Akadémia - Dávid Kornél KA 66-61
28
2015
2015. május 28.  |  17:15
Jobban kezdett a Vasas (6-3), ám gyorsan fordított a székesfehérvári gárda. A változatos első negyed végén sikerült egyenlítenie a Vasasnak (16-16). A második negyed elején fordított a Dávid Kornél KA/A (12. perc: 19-20). Ezután váltakozott a vezetés, majd a negyed vége felé a Vasas őrizte minmális előnyét (18. perc: 28-26), m sikerüült egyenlítenie ellenfelének (20. perc: 35-35). Szünet után is küzdelmes volt a játék. Mindkét csapat szerette volna megszerezni a győzelmet, küzdött is nagyon ezért, ám nem igazán sikerült elmozdulni a döntetlenközeli eredményről (29. perc: 43-44). Az utolsó negyedben először a fehérvári gárda használta ki a Vasas tanácstalanságát (32. perc. 50-49), majd a hajrában a fővárosiak percei következtek és 53-59-ről 66-61-re sikerült módosítani az állást. A Vasas nyerte meg a nap leggizgalmasabb mérkőzését.

Maurer Csaba edző: Óriási volt a küzdelem és jól játszott a Dávid Kornél KA/A. Gratulálok nekik is és a csapatomnak is!

Kertész Zsolt edző: Küzdelmes meccs volt, s a büntetők jobb kihasználása döntött. Mi ebben rosszabbul teljesítettünk, ezért vesztettünk.