ZTE KK - Körmendi Törpördögök 73-55
28
2015
2015. május 28.  |  15:12

Jobban kezdett a ZTE (3. perc: 17-6). A későbbiekben már csak arra kellett koncentrálnia, hogy megtartsa előnyét. Ezt sikerült is, így 5 pontos előnnyel kezdhette a második negyedet. Elkényelmesedett a ZTE, s mivel akkor szerzett kosarat, amikor szüksége volt rá, nem volt érdemes nagyon hajtani (17. perc: 29-22). Hajtott becsületesen a körmendi gárda, de jobbára csak a tisztes helytállásra futotta erejéből (20. perc: 33-25). Szünet után sem változott a játék képe. Folytatódott a zalaegerszegiek dominanciája. Próbálkozott ugyan a felzárkózással a Körmend, de a legjobb esetben is csak arra futotta, hogy körülbelül 10 pontra közelítette meg ellenfelét (28. perc: 45-34). Az utolsó percekben is a ZTE akarata érvényesült.

Kámán Tamás edző: Örülök, hogy - ha nehezen is - sikerült nyernünk. Fontos volt a meccs, hogy felvegyük a torna ritmusát. Bzom abban, hogy ezután magasabb fokozatba kapcsolnak a játékosaim.

Érsek István edző: Talán a torna legerősebb csapatával játszottunk. Ha sikerült volna kiküszöbölni a hibáinkat, talán szorsabb meccet játszothattunk volna.