Budapesti Honvéd - MAFC Kosársuli 74-87
28
2015
2015. május 28.  |  13:18
A mérkőzés elején elhúzott a MAFC, de amint volt rá lehetősége, megpróbált felzárkózni a Honvéd (7. perc: 14-17, 9. perc: 14-22). Ezt leginkább triplakísérletekkel próbálták a játékosok. Az első negyedben nem igazán volt sikerük ebben, ám a másodikban már igen. Előbb egyenlített (14. perc: 17-17), majd átvette a vezetést a Honvéd (15. perc: 29-27). Szoros és izgalmas lett a meccs, egy ideig felváltva vezettek a csapatok, majd a Honvéd akarata érvényesült és 10 pontra nőtt az előnye (19. perc: 49-39). A harmadik negyed közepére 10 pont fölé növelte előnyét a Honvéd (25. perc: 62-49), s jobbára azt történt a pályán, amit Pálfi Jenő edző tanítványai akartak. Azonban feltámadt a MAFC és a negyed végére fordított az álláson (30. perc: 62-66). Az utolsó tíz percben izgalmas lett a játék. Többször is próbált visszajönni a meccsbe a Honvéd, de a MAFC játékosai nagyon hősiesen küzdöttek és ellenálltak. Az utolsó negyed végére 10 pont fölé növelték az előnyüket és megnyerték az „idegek csatáját".

Pálfi Jenő edző: Az első negyedben érezhető volt, hogy nem vagyunk itt fejben. Teljes káosz volt a védekezésben, s ebből kovácsolt előnyt a MAFC. Utána volt egy jó periódusunk, majd ismét a MAFC volt jobb és megnyerte a meccset. Gratulálunk a MAFC-nak!

Nagy Krisztina edző: Nagyon szépre sikeredett az első negyed, sikerült megszereznünk a vezetést. Ezután jött egy hullámvölgy, de sikerült talpra állnunk. Jó ellenfelet győztünk le, gratulálunk a Honvédnak. Nagyon boldogok vagyunk!