Vasas Akadémia - Csata DSE 42-67
17
2015
2015. május 17.  |  17:37
Jól kezdett a Vasas, de hamar felzárkózott a Csata, 8-9-nél pedig a vezetést is átvette. Aho Martina duplájával ismét 14-11-re ismét a Vasas vezetett, de a kiegyenlített negyed vége 18-18 lett.

A második negyed elejét a Csata kapta el jobban, Zelenár középtávolijával pedig már 19-26-ra vezetett a Tursics-csapat. A 15. percben Barhács góljával a 10 pontos határt is átlépte a Csata (19-30), és bár Pusztai 7 pontosra csökkentette a távolságot (23-30), ennél beljebb nem tudott kerülni a Vasas, 29-38-as Csata-előnnyel zárult az első félidő.

A harmadik negyedben végleg eldőlt a mérkőzés: Dúl középtávoliján és Pusztai tripláján kívül nem talált pontot a Vasas, a csata pedig 18 pontos vezetést szerzett (34-52). A Csata DSE az egész tornán nem talált legyőzőre, a döntőt végül 42-67-re nyerték a végig kiegyensúlyozottan teljesítő Lelikék.

Eördögh Edit: Ma a játék minden elemében fölülmúlt bennünket a Csata, gratulálok nekik a bajnoki győzelemhez. A saját csapatomnak pedig azért gratulálok, mert nem várt csapatként jutottunk a döntőbe, talán csak mi hittünk benne, hogy sikerülhet. Gratulálok a csapatomnak az egész szezonhoz és az ezüstéremhez!

Tursics Sándor: Olyan nagy az örömünk, hogy azt röviden nem is lehet elmondani! Elég nehéz helyzetből álltunk fel az elmúlt években, most állítjuk vissza az erőviszonyt, melyet én egyszer már felépítettem. Most már minden korosztályunk kezd beérni, topra lehet őket járatni. Hátra van két hét múlva a serdülő döntő még.