Szeged KE - Kosárlabda Akadémia Pécs 71-72
17
2015
2015. május 17.  |  16:18
Egy ponttal győzött a Pécs a Szeged ellen, és megnyerte a bronzérmet.

Radócz és Sárközi szerezték a bronzmérkőzés első négy pontját, a túloldalon Kiss Virág egyenlített két mezőnykosárral, viszont a büntetőkkel hadilábon állt a Pécs centere (4-4). Szeitl Vanessza triplájával megszerezte a vezetést a Rátgéber Akadémia, de a Szeged 3 büntetővel ismét vezetett (8-7). Felváltva vezettek a csapatok, Sárközi, majd Tenyér Zsófi is triplát szerzett (11-12). Tenyér újabb hármasával ismét átvette a vezetést a Pécs, ám a negyed utolsó 2 másodpercében nem koncentráltak Imreh Ajtony tanítványai, Sárközi pedig a félpályáról palánkos triplát szerzett (15-15).

20-17-es vezetést szerzett Soós és Vári révén a Szeged, majd Kiss Virág és Szeitl Vanessza 5 pontjával 2 pontos előnyt harcolt ki a Pécs (20-22). Sárközi egyenlített 24-24-nél, majd Bakos gyorsindítása után Imreh Ajtony időt kért. Bázel Bianka pedig előbb triplát, majd duplát szerzett (28-29) Sárközit nehezen tartották a pécsiek, Soós, a szegediek egyetlen magasembere viszont a 14. percben beütötte 4. faultját. A szegedi zóna ellen elkezdtek sülni a pécsi triplák: először Kóbor Gréta, majd Bázel Bianka szerzett hármast (32-37). Radócz is triplával felelt, de Juhász Dorka is eredményes volt távolról, a palánk alatt hatalmas csatát vívó Kiss Virág kosarával pedig 35-42-re vezetett a Pécs a félidőben. A Rátgéber Akadémia 62%-kal célzott távolról (8/13), a kétpontosokat azonban csak 29%-kal értékesítette. A lepattanóharc is a pécsieké volt a félidőben, a magasabb szerkezetű együttes 7-tel több lepattanót szerzett meg ellenfelénél.

Sárközi beütötte 3. faultját, Mészárosné Kovács Andrea pedig a pályára berohanva technikait kapott. Juhász Dorka a háromból 2 büntetőt értékesített, ezzel 9 pontos előnyt szerzett a Pécs (35-44). Egy 7-0-s sorozattal visszajött a Szeged, Kóbor Gréta a legjobbkor vitte végig a labdát, és szerzett ziccert (42-46). Szegedi időkérés után visszajött Soós, és egyből duplát szerzett. A túloldalon viszont Szeitl újabb triplát dobott (44-49)! A Szeged hamar utolérte a Pécset, Radócz büntetőivel már 50-51 volt az állás, 55-55-nél Horváth pedig triplával egalizált. Ismét Szeitl villant, kettest, majd ismét hármast szórt (57-60). A negyedet azonban Sárközi és Bakos fejezte be, ezzel 61-60-ra a Szeged vezetett.

A 4.negyed is kiegyenlített játékot hozott. A játékrész közepére Demeter és Kiss révén 5 ponttal a Pécs járt előrébb (65-70). Időt kért a Szeged, majd egy jó pécsi védekezés után a második már nem sikerült: Bakos maradt egyedül és dobott középtávolról kosarat (67-70). Kiss Virág is betalált, de Sárközi két gyors kosarával ismét csak egy pont volt a pécsi előny (71-72). 1 perc 44-nél Imreh Ajtony, 1 perc 12-nél a Szeged kért időt. A Pécs megszerezte a labdát, de a támadóideje lejárt, mire eljutott a gyűrűig. 46 másodperccel a lefújás előtt a Szeged támadhatott, Horváth leült az oldalvonalra a labdával, Tenyér Zsófinak pedig befújták az 5. hibáját. A szegediek legjobbja, Sárközi eladta a labdát, Soós még odaütött Kóbor Grétának, amivel kipontozódott. A maradék 14 másodpercben a Pécs kiszúrta a labdát, és megőrizve egypontos előnyét megnyerte a bronzérmet!

Szeged KE-Kosárlabda Akadémia Pécs 71-72 (15-15, 20-27, 26-18, 10-12)

Szeged KE: Sárközi 25/6, Radócz 13/3, Vári 7, Horváth 5/3, Soós 8 cserék: Jáhni 3/3, Bakos 10.

Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Kosárlabda Akadémia Pécs: Tenyér 6/6, Tóth -, Bázel 10/6, Juhász 13/3, Kiss 20 cserék: Szeitl 14/12, Mándi-, Krikler -, Demeter 2, Bognár-, Kóbor 7/3.

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Kipontozódott: Tenyér (40.p.), Soós (40.p.)

Mészárosné Kovács Andrea: Úgy gondolom, ezért rendezte meg a Pécs a döntőt, hogy tudjon nyerni egy olyan meccsen, amin az ellenfél jobb nála.

Imreh Ajtony: Döntőt nem érdemeltünk volna, reális, hogy a Vasas és a Csata került döntőbe. Az egész mezőny nagyon kiegyensúlyozott volt, ezért is születtek váratlan, vagy annak tűnő eredmények. Így kell egy harmadik helyet megszerezni, egy ponttal, így van ennek igazi értéke.