Atomerőmű KSC Szekszárd - Soproni Darazsak Akadémia 45-47
17
2015
2015. május 17.  |  12:59
A Sopron kezdte jobban az ötödik helyért folytatott meccset: az 5. percben 2-9-re vezetett. Újra Studer Ágnes vezetésével tudott közel kerülni a soproniakhoz a Szekszárd, 10-13-ig zárkóztak, az első negyed vége 10-15-ös Soproni Darazsak vezetés lett.

A Sopron nem tudott elszakadni a tolnaiaktól, a második negyed közepén ismét csak 3 pont volt a differencia (18-21). Az utolsó két perc a soproniaknak sikerült jobban, Szeli kosarával 10 pontos előnyre tettek szert, melyből 8 pont maradt a nagyszünetre (22-30).

A harmadik negyedben 8-8 pontig jutott mindkét, egyre fáradtabb csapat. A záró negyedben 40-45-re felzárkózott a Szekszárd, 1 perc 52-vel a vége előtt időt kért Szabó Noémi. Triplákkal próbálkozott a Szekszárd, egy perccel a lefújás előtt pedig Studer Ágnes be is talált távolról (43-45). Némedi Flóra jutott két büntetőhöz, de kihagyta, így nem tudott egyenlíteni a Szekszárd. Czukor Dalma eladott labdája után Némedi dobott kosarat. A túloldalon viszont Fekete Bettina jutott el a gyűrűig 2,8 másodperccel a vége előtt, és juttatta 2 pontos előnyhöz a Sopront. Szabó Noémi időkérése után már nem tudott pontot szerezni a Szekszárd, ezzel 45-47-re győzve megszerezte az ötödik helyet a Sopron.

Szabó Noémi: Jó, hogy vége a szezonnak.

Czirják Szilvia: Gratulálok mindkét csapatnak, mert egy nagyon jó és lelkes mérkőzést játszottak. Sikerült kihoznunk a csoportmeccsek után a csapatot a gödörből, ennek nagyon örülök, és nagyon büszke vagyok a lányokra!