Atomerőmű KSC Szekszárd - Szeged KE 67-77
15
2015
2015. május 15.  |  18:51
8-3-ra elhúzott a 3. percre a Szekszárd, de a negyed felére utolérte ellenfelét a Szeged (10-10), majd a vezetést is átvette (10-14). Az első játékrész végére a mezőnyből pontosabban célzó Szeged tartott előrébb 5 ponttal (18-23).

Studer triplájával 23-23-nál utolérte a Szegedet a Szekszárd, majd egy újabb Studer-hármassal a vezetést is átvették (26-25). Soós és Studer vívott dobópárbajt, fej-fej mellett haladtak a csapatok 30-27-ig, de a Szeged büntetőkből zárkózni kezdett, egy 18-0-s sorozattal, szerzett labdákkal és gyorsindításokkal operálva pedig nagyobb előnyre is szert tett (30-45). Az utolsó másodpercekre viszont őrizetlenül hagyták Studert, aki a félpályán alig áthaladva triplát szórt (33-45).

Studer Ágnes egy személyben próbált mindent megtenni a győzelemért, Soós duplája után zsinórban 9 pontot (közte 2 triplát) szerzett, ezzel 5 pontra zárkóztatta a Szekszárdot (42-47). Kovács Kincső 2+1-gyével 2 pontra olvadt a szegedi előny, Mészárosné kovács Andrea csapata ekkor már 5 perce nem talált be. Büntetőkből szerezte meg következő pontjait a Szeged, majd Sárközi gyorsindításgóljával 7 pontra növelte csapata előnyét (45-52). Újra zárkózott a Szekszárd, Studer újabb triplájával ismét csak 2 egység volt a differencia a negyed végére (52-54).

Horváth egalizált, Némedi duplájával pedig a vezetést is megszerezte a Szekszárd (56-54). Bakos triplájával és kettesével ismét a Szeged tartott előrébb, Radócz duplája pedig 6 pontos előnyt jelentett csapatának (56-62). Studer azonban ismét villant, középtávolról és távolról is betalált (61-66). Innen viszont a Szeged akarata érvényesült, akik 67-77-re győztek. Studer Ágnes 36 ponttal zárta a mérkőzést.

Szabó Noémi: Gratulálok Studer Áginak az extra teljesítményéhez, és Kovács Andinak és csapatának a négy közé jutáshoz!

Mészárosné Kovács Andrea: Nagyon örülök, hogy teljesítettük azt a célkitűzést, melyet az elején kitűztünk magunk elé. Azzal, hogy ebbe a csoportba kerültünk, ez elvárható volt a csapattól. Innentől kezdve nincs vesztenivalónk.