Soproni Darazsak Akadémia - Kecskeméti KA 54-79
14
2015
2015. május 14.  |  18:52
 A Kecskemét meglepetésgyőzelmet aratott, és 54-79-re kiütötte a Sopront, aki már biztosan nem juthat a legjobb négybe.

A Sopronnál és a Kecskemétnél is egy-egy játékos vállalta magára a pontszerzést az elején: Czukor Dalma 6, Gereben Lívia 9 pontnál tartott 5 perc elteltével (8-11). A soproniak gyorsan gyűjtötték a faultokat (összesen 9-et 10 perc alatt), támadásban pedig tanácstalanok voltak, Dugár, Révész és Gereben büntetőivel a negyed végére már 10-18-ra vezetett a Kecskemét.

A Soproni Darazsak az 5. perc után a 11. percben szerezte újabb kosarát Varga büntetője révén, majd Perl talált be középtávolról (13-18). Szeli duplájával 3 pontra zárkózott a Sopron, Vincze középtávoli kosarával pedig 2 pontra csökkent a kissé megzavarodott Kecskemét előnye (19-21). Újra büntetőkből növelte a differenciát Béres Tímes csapata, Kovács és Gereben pontjaival 19-25-re vezetett a Kecskemét, Sipos triplájával pedig 9 pontra hízott az előny. Czirják sportszerűtlen hibája után Sipos mindkét büntetőjét értékesítette, majd középtávolról is pontot szerzett a kecskeméti irányító (19-32). Révész Boróka ütközött hatalmasat Fekete Bettinával egy soproni gyorsindításnál, a kecskeméti játékos pedig zokogva a földön maradt, súlyos sérülést szenvedett. Csapattársuk elveszítése megtörte a kecskemétiek lendületét, büntetőkből zárkózott a Sopron 9 pontra (23-32). Kovács és Gereben viszont két ziccerrel visszaállították a 13 pontos kecskeméti előnyt (23-36). Vincze és Czukor is könnyű kosarakat szereztek, Czukor büntetőivel pedig 7 pontra olvadt a Kecskemét előnye (29-36). Szeli Dorina is pontosan büntetőzött, ám Sipos utolsó másodperces triplával 9 pontos előnyt szerzett csapatának a félidőre (31-40).

Már 11 pont is volt a kecskeméti előny, de a 23. percre fekete gyorsindításgóljával 7 pontra jött fel a Sopron (40-47). Támadásban Gereben Lívia egyszemélyben vitte hátán csapatát, Varga Kamilla büntetője azonban 6 pontra csökkentette a soproni hátrányt (43-49). A válasz ismét Gerebentől érkezett egy tripla formájában (43-52). Ismét Sipos vette át a stafétát Gerebentől támadásban, gyors kosaraival pedig 14 pontra nőtt a Kecskemét fórja (46-60). Sipos büntetőivel elérte a 20 pontos különbséget a Kecskemét (46-66). A negyed vége 48-66 lett.

Fekete után Czukor is kipontozódott az utolsó negyedben, de ekkorra már eldőlt a mérkőzés: a fejben teljesen szétesett Sopron egész meccsen nem tudta megoldani a két kecskeméti kisember, Gereben ( 33 pont) és Sipos ( 20 pont) védését, a Kecskemét ezzel az 54-79-es arányú győzelemmel pedig meghagyta maga számára az esélyt a legjobb négy közé jutásra.

Czirják Szilvia: Gratulálok a Kecskemétnek, mi ma borzasztó napot fogtunk ki.

Ivkovicsné Béres Tímea: Nagy győzelem ez számunkra, viszont nagy veszteség, hogy Révész Boróka megsérült, a későbbiekben nagyon mértékben befolyásolhatja a rotációnkat. Megyünk tovább.