Százhalombattai KSE - Szeged KE 55-70
14
2015
2015. május 14.  |  16:50
Triplaesővel indult a Százhalombatta-Szeged találkozó: Sárközi és Vári szórt hármast, majd a Százhalombattától Takács is pontos volt távolról (3-6). 3-8-ra elhúzott a Szeged, majd az 5. percben 8-8-nál egalizált Katona Bianka, Strupka révén pedig a vezetést is átvette a Százhalombatta (10-8). A hullámzó találkozón a 8. percben 5 pontos előnyre tett szert Mészárosné Kovács Andrea csapata (12-17), a negyed végére viszont kiegyenlített a Százhalombatta (19-19).

A 14. percre 5 pontos előnyt szerzett a Szeged, ám ennél jobban elszakadni nem tudtak, Strupka triplájával ismét közel jött a Százhalombatta. Az 5 pontos differenciát a negyed során még egyszer elérte a Szeged csapata (27-32), de a negyed Katona ziccerével zárult, mellyel ismét csak egyetlen pont lett a Százhalombatta hátránya (33-34).

Katona és Lendér kosarával a vezetést is megszerezte a Százhalombatta (37-34), Takács duplájával pedig 5 pontos előnyre tettek szert. Vári 40-40-nél egyenlített, a vezetést Sárközi szerezte meg a Szegednek egy triplával (42-43). a 27. percben Sárközi újabb távoli kosarával 4 pontra nőtt a szegedi előny (44-48), a negyed végeredményét szintén az ő hármasa állította be: ezzel 46-53-ra vezetett a Szeged.

Az utolsó negyedben a Százhalombatta még 6 pontra megközelítette a Szegedet, de ennél több már nem volt benne, a csongrádiak fokozatosan szakadtak el, végül 55-70-re nyerték első csoportmeccsüket.

Bálintné Hegedűs Magdolna: Ilyen dobószázalékkal nem lehet nyerni, a mai meccs ezen múlott.

Mészárosné Kovács Andrea: Nagyon szenvedős első mérkőzésünk volt. Bízok benne, hogy ennél csak jobban fogunk játszani a továbbiakban. Nem szokott hozzá a csapatunk, hogy döntőben legyen, ez volt az izgalom fő oka. Ez a gárda, amelyben jó néhány tehetség van, most játszik először döntőt, ez látszik a lányok lelkén, túlizgulták a mérkőzést.