Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd 90-57
14
2015
2015. május 14.  |  14:39
A Szekszárd egy félidőn át tudta tartani a Csatát, amely végül 90-57-re nyert.

Belealudt a mérkőzés elejébe a Szekszárd, Lelik 2+1-gyével pedig már 9-0-ra vezetett a Csata DSE. Boros középtávolijával már 15-2-re ment a Csata. Elek Zita vezetésével kezdte meg a felzárkózást az Atomerőmű, 14-0-s rohammal, Studer Ágnes kosaránál pedig át is vették a vezetést (15-16). A negyed végül a Csata vezetésével zárult (23-17).

Studer Ágnes kosarával indult a második negyed, egy perccel később pedig az ő büntetőivel egalizált a Szekszárd (23-23). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 26-25-ös Csata-vezetés után viszont meglépett az alsóházból a döntőbe jutott Szekszárd, a félidőre pedig 34-40-re vezettek Szabó Noémi tanítványai.

Kovács Kincső triplájával még növelte a különbséget (38-43), Boros révén viszont átvette a vezetést a Csata a 22. percben. Studer még egyszer egyenlített 44-44-nél, a 25. perctől viszont már nem szerzett a negyedben kosarat a Szekszárd, a Csata pedig eldöntötte a találkozót. A negyed vége 65-46 lett a Csata javára, aki az utolsó negyedet is kézben tartva esélyesebbként 90-57-re győzött a Szekszárd ellen.

Tursics Sándor: Minden kezdet nehéz, ez az első mérkőzés volt, az első félidő nem tetszett, a másodikban sikerült megvalósítanunk taktikailag a nem túl bonyolult feladatot.

Szabó Noémi: Örülök, hogy az első félidőben tudtuk tartani a lépést az abszolút bajnokesélyessel. A második félidőben kiütköztek a fizikális, technikai és taktikai különbségek a két csapat között, reméljük, hogy holnap jobb lesz a folytatás.